Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą
17 czerwca 2018 roku.


 1. Wyrażam swoje serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp. Ks. Kanonika Czesława Kołodzieja. Za udział w Mszy św. w Święciechowie i uroczystościach w rodzinnej miejscowości w Gorzycach Wielkich - wszystkim Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary przekazane w dniu dzisiejszym na nasze prace remontowe, za Wasze wsparcie i ofiary przekazywane na konto parafialne - z całego serca Bóg zapłać.
 3. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie na zakończenie wieczornej Eucharystii.
 4. W środę 20 czerwca, młodzież klasy 2 i 3 gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Damiana Bryla podczas Mszy wieczornej o godz. 18.00. Polecamy nasza młodzież modlitwom, aby nie utracili cennego daru Wiary i umacniali swoje codzienne życie Darami Ducha Świętego.
  Młodzież ma jeszcze spotkanie ze świadkami we wtorek 19 czerwca o godz. 19.00. Będzie również okazja do spowiedzi po spotkaniu.
 5. W czwartek 21 czerwca w szkole Msza św. o godz. 8.00 na Zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszam w imieniu Pana Dyrektora Józefa Sajbura, wszystkich gości, całe grono pedagogiczne, rodziców i opiekunów, a przede wszystkim naszych uczniów, aby wspólnie podziękować za czas nauki i prosić Kochającego Boga o piękne i szczęśliwe wakacje.
 6. W czwartek - 21 czerwca zapraszam Parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne"- spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 7. W dniach od 22 do 24 czerwca w Poznaniu Centralne Uroczystości związane z 1050 Rocznicą Pierwszego Biskupstwa w Poznaniu. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki, w odczytanym w czasie Mszy Orędziu, zaprasza wszystkich archidiecezjan do udziału w tych wydarzeniach.
 8. Zapraszam w imieniu OO Franciszkanów z klasztoru we Wschowie do udziału w XII Pielgrzymce Rowerowej na Jasna Górę w dniach od 11 do 18 lipca 2018 roku. Informacje, zapisy pod numerem telefonu podanym na plakacie. Zachęcam do udziału szczególnie młodzież i osoby pasjonujące się podróżami rowerowymi.
 9. Zapraszam serdecznie do udziału w naszej Parafialnej Pielgrzymce autokarowej do Warszawy i Niepokalanowa w dniach: 10, 11 i 12 września. Cena 620 zł. Do końca czerwca regulujemy w biurze parafialnym 2 ratę - 200 zł.
 10. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Wieleniu Ks. Kan. Marian Szymański - zaprasza w dniach od 23 czerwca do 03 lipca na Wielki Odpust związany z XIII Rocznica koronacji Figury Matki Bożej. Wszystkie szczegółowe informacje na plakacie w gablocie - zapraszam parafian do udziału.
 11. Fundacja Extremalnie Aktywni - zaprasza dzieci w wieku od 10 do 15 lat na Półkolonie -"Wakacje na lotnisku" w dniach od 16 do 20 lipca - szczegółowe informacje na plakacie.
 12. W dniach 23 i 24 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 1 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 13. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 23 czerwca zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Tomasza Bura, Pana Konrada Królikowskiego, Pana Jacka Kulas i Pana Marka Rydlichowskiego.
 14. Z tyłu kościoła prasa: "Przewodnik Katolicki", "Miłujcie się", "Misyjne drogi" i "Nasza Arka" - zachęcam do lektury.
 15. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Mariusz Bartosz, kawaler, zam. Wilkowice Zap. 2
  Zuzanna Barszcz, panna, zam. Krzycko Wielkie.
Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykła
10 czerwca 2018 roku.


 1. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała, jej zakończeniu, w uroczystościach Najświętszego Serca Pana Jezusa, za okazaną pomoc i Waszą miłość do Jezusa - serdeczne Bóg zapłać.
 2. W imieniu rektorów, dziekanów Uniwersytetu i Wydziału Teologicznego w Poznaniu, dyrektorów szkół - dziękuję za ofiary przekazane dzisiaj po Mszach, na funkcjonowanie uczelni i szkół katolickich w naszej archidiecezji.
 3. Zapraszam Parafian do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych, które odprawiamy codziennie na zakończenie Mszy wieczornych.
 4. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży - uczniom klasy 3 i 2 gimnazjum, przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Damiana Bryla - w dniu 20 czerwca w środę podczas Eucharystii o godz. 18.00. W związku z naszą uroczystością - próby przygotowujące do bierzmowania odbędą się:
  • 14 czerwca (czwartek) o godz. 18.30,
  • 15 czerwca (piątek) o godz. 18.30,
  • 16 czerwca (sobota) - okazja do spowiedzi od godz. 17.00,
  • 19 czerwca (wtorek) - spotkanie wraz ze świadkami o godz. 18.30.
  Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa!!!
 5. Zapraszam serdecznie do udziału w naszej Parafialnej Pielgrzymce autokarowej do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 10, 11 i 12 września. Cena 620 zł. Do końca czerwca regulujemy 2 ratę - 200 zł w biurze parafialnym.
 6. W imieniu OO. Franciszkanów ze Wschowy, zachęcam Parafian, szczególnie młodzież do udziału w Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 11 do 18 lipca 2018 roku. Numer zgłoszeniowy i informacje na plakacie.
 7. Fundacja Extremalnie Aktywni - zaprasza dzieci w wieku od 10 do 15 lat na Półkolonie- "Wakacje na lotnisku". Zajęcia w Lesznie - Strzyżewicach w terminie od 16 do 20 lipca w godz. od 8.30 do 15.30 - szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i podanej stronie internetowej.
 8. W dniach 16 i 17 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 9 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 9. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień - 16 czerwca zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Łukasza Cichoszewskiego, Pana Mieczysława Lipowy, Pana Krzysztofa Mirosławskiego i Pana Kazimierza Szmyt.
 10. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się", i "Nasza Arka" - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 11. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Mariusz Bartosz, kawaler, zam. Wilkowice Zap.1
  Zuzanna Barszcz, panna, zam. Krzycko Wielkie
 12. Z ogromnym smutkiem informuje, że w dniu 09 czerwca po długiej i ciężkiej chorobie odszedł po nagrodę do Domu Ojca w niebie Śp. Ksiądz Kanonik Czesław Kołodziej długoletni Proboszcz Parafii pw. Św. Jakuba Większego Apostoła w Święciechowie i były Dziekan dekanatu Święciechowskiego, który na emeryturze zamieszkał w domu Księży Chrystusowców w Puszczykowie. Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg:
  • w środę 13 czerwca Msza św z udziałem Kapłanów naszego Dekanatu w Kościele pw. św. Jakuba w Świeciechowie o godz. 19.30.
  • w czwartek 14 czerwca Msza pogrzebowa o godz. 11.00 w Parafii w Gorzycach koło Ostrowa i Pogrzeb na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Ogłoszenia Parafialne na IX Niedzielę zwykłą
03 czerwca 2018 roku.


 1. Obchodzimy dzisiaj - XI Święto Dziękczynienia, w tym roku obchody są związane z podziękowaniem za 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronką tegorocznych uroczystości jest Siostra Faustyna Kowalska, której relikwie zostaną wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Niech Św. Faustyna, której relikwie również posiadamy w naszej parafii, z woli Opatrzności apostołka Bożego Miłosierdzia staje się dla nas wzorem i zachętą do ufnego zawierzenia Bogu - narodu i Ojczyzny. W imieniu Ks. Kardynała Kazimierza Nycza dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj po Mszach będą wspierać kontynuacje prac budowlanych przy Bazylice Opatrzności Bożej, składając ofiary do puszek- serdeczne Bóg zapłać.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom za piękne przeżycie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W sposób szczególny: Rodzinom wraz z sąsiadami, którzy przygotowali 4 ołtarze na trasie procesyjnej, Parafianom, którzy udekorowali swoje domy i posesje; dziękuję wszystkim Pocztom Sztandarowym; naszym Panom Strażakom za niesienie baldachimu; wszystkim dzieciom komunijnym, a zwłaszcza dziewczynkom, które sypały kwiatki; Panu Katechecie Tomaszowi za ich przygotowanie; Panu Organiście Romanowi za śpiewy i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza - lektorom i ministrantom za godne przygotowanie całej liturgii - wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała - Eucharystie wraz z procesjami wokół kościoła o godz. 18.00 na które serdecznie wszystkich Parafian zapraszam.
 4. W czwartek - 07 czerwca zakończenie Oktawy, procesja wokół kościoła. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca - o godz. 17.30 podczas Różańca - modlić się będziemy za powołanych z naszej parafii; za nowo wyświęconych w sobotę kapłanów dla naszej archidiecezji oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszam do udziału Towarzystwo Przyjaciół naszego Seminarium Poznańskiego.
 5. W piątek - 08 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Eucharystia wraz z procesją wokół kościoła o godz. 18.00. W piątek z racji uroczystości nie ma postu.
 6. Wyjątkowo w piątek a nie w czwartek - zapraszam naszych parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 7. W sobotę - 09 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.- zapraszam serdecznie całą Wspólnotę Różańcową na różaniec i wieczorną Eucharystię.
 8. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tym tygodniu na zakończenie procesji eucharystycznych.
 9. Zapraszam do udziału w naszej Parafialnej autokarowej Pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 10, 11 i 12 września. Cena 620 zł. Do końca czerwca wpłacamy 2 ratę 200 zł.- tylko w biurze parafialnym.
 10. W imieniu OO Franciszkanów ze Wschowy zapraszam do udziału w Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 11 do 18 lipca. Numer kontaktowy i informacje na plakatach w gablocie - serdecznie zachęcam zdrowych parafian a szczególnie naszą młodzież do udziału w pielgrzymowaniu.
 11. Caritas naszej archidiecezji i Ruch Światło Życie - Oaza, organizują w miesiącach wakacyjnych - wczasorekolekcje dla osób starszych i chorych oraz kolonie dla młodzieży i dzieci - szczegółowe informacje na ulotkach z tyłu kościoła.
 12. W dniach 09 i 10 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 8 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 13. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień - 09 czerwca zapraszam do sprzątania Rodziny: Pani Małgorzaty Putek, Pana Ryszarda Jojte, Pana Stefana Marach i Pana Stanisława Ruszkowskiego.
 14. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i "Nasza Arka" - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
27 maja 2018 roku.


 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na prace remontowe, renowacje witraży i malowanie naszego kościoła - zebraliśmy 2665 zł. Dziękuję również wszystkim naszym Darczyńcom za ofiary przekazywane na konto parafialne i wspierających nasze wszelkie prace materialne.
 2. W najbliższy wtorek - 29 maja, Msza św. o godz. 11.00 - będzie to Msza Rocznicowa z okazji Zjazdu Kapłanów Archidiecezji Poznańskiej i Diecezji Kaliskiej - Kolegów z roku, z którymi 19 lat temu otrzymaliśmy Świecenia Prezbiteratu. Cieszę się, że w tym roku, mogę gościć swoich kolegów w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszam Parafian do udziału w naszym wspólnym świętowaniu naszej posługi kapłańskiej i duszpasterskiej w różnych Parafiach naszej Metropolii. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Próby sypania kwiatków dla dziewczynek w najbliższy wtorek i środę o godz. 17.00 przy kościele.
 4. W środę - 30 maja, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność potrzebującym rodzinom i parafianom od godz. 15.00 na salce parafialnej.
 5. 31 maja Ksiądz Kanonik Ryszard Kurpisz pochodzący z naszej Krzyckiej parafii, obchodzi 60 rocznicę Świeceń Kapłańskich. Najdostojniejszy Jubilat uroczystości obchodzi w Pakosławiu - w niedzielę 03 czerwca. Ks. Kanonik Ryszard jeżeli siły i zdrowie pozwolą, będzie uczestniczył jako Jubilat podczas naszego Parafialnego Odpustu ku czci Matki Bożej Śnieżnej - 05 sierpnia o godz. 12.00.
 6. W czwartek - 31 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w tym dniu Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 po Mszy o godz. 9.00 wyruszy nasza tradycyjna procesja do 4 ołtarzy. W tym roku ołtarze przygotowują:
  • Pierwszy ołtarz - Mieszkańcy bloku 47,
  • Drugi ołtarz - Rodzina Państwa Paul z Sąsiadami,
  • Trzeci ołtarz - Rodzina Państwa Bortel z Sąsiadami,
  • Czwarty ołtarz - Rodzina Państwa Kopka z Sąsiadami.
  Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich Parafian do licznego udziału w naszych uroczystościach, zapraszam naszych Panów Strażaków do niesienia baldachimu, wszystkie Poczty Sztandarowe; zapraszam dzieci komunijne a zwłaszcza nasze dziewczynki do sypania kwiatków przed Jezusem Eucharystycznym. Udekorujmy nasz e domy flagami oraz dekoracjami eucharystycznymi. Niech nasza Uroczystość Bożego Ciała będzie widocznym znakiem miłości nas wszystkich do Jezusa.
 7. W oktawie Bożego Ciała Eucharystie o godzinie 18.00 po nich Procesje wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10.00 - serdecznie Wszystkich zapraszam.
 8. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiamy w oktawie Bożego Ciała wraz z Procesją po Eucharystii.
 9. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  w piątek 01 czerwca:
  • od godz. 17.00 sakrament spowiedzi dla wszystkich parafian,
  • o godz. 18.00 Eucharystia, Procesja i Nabożeństwo Czerwcowe.
  w sobotę 02 czerwca:
  • od godz. 9.00 Odwiedzę chorych parafian z sakramentami świętymi.
  • o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • o godz. 17.30 Różaniec za wszystkich zmarłych z Rocznych wymienianek,
  • o godz. 18.00 Msza za zmarłych z R ocznych wymienianek i procesja.
 10. W przyszłą niedzielę - 03 czerwca, obchodzimy XI Święto Dziękczynienia, powiązane w tym roku z 100 - leciem Odzyskania Niepodległości Przed kościołem zbiórka do puszek na kontynuację prac budowlanych Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11. Zespól Pomocy Kościołowi na Wschodzie i jego Przewodniczący z ramienia Episkopatu Ks. Bp. Pacyfik Dydycz - dziękują naszym Parafianom, za ofiary zbierane na cele misyjne. Zebraliśmy do puszek 426 zł. - Bóg zapłać.
 12. Ojcowie Franciszkanie ze Wschowy zapraszają na 12 Franciszkańską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dniach od 11 do 17 lipca. Informacje i numer zgłoszeniowy na plakacie w gablocie.
 13. Caritas naszej Archidiecezji i Ruch Światło Życie - Oaza, organizują w okresie letnim wczasorekolekcje i kolonie dla osób w podeszłym wieku, młodzieży i dzieci. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.
 14. W dniach 02 i 03 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 7 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 15. Bardzo dziękuje Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień, w sobotę 02 czerwca, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pani Małgorzaty Skorupskiej, Pani Katarzyny Zielińskiej, Pana Tadeusza Jęśkowiak i Pana Bogdana Kubaczyk.
 16. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i "Nasza Arka".
Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20 maja 2018 roku.


 1. Wczorajszą Uroczystością Wigilii Zesłania Ducha Świętego uczciliśmy w naszej wspólnocie parafialnej 1050 Rocznice Pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu, o godz. 20.00 biciem dzwonów łączyliśmy się w całej naszej archidiecezji w dziękczynieniu za nasza historię lokalnego Kościoła i korzenie chrześcijańskiej wiary. W sposób szczególny dziękuje naszym kandydatom do bierzmowania i Pany katechecie Tomaszowi za oprawę naszej Wigilijnej Eucharystii - serdeczne Bóg zapłać.
 2. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystości Pierwszej Komunii. Rodzicom za dar ołtarza - nowy mszał i ornat; dzieciom za radosny udział w "Białym tygodniu" i naszą pielgrzymkę do Sanktuarium w Gostyniu. Uczniom 4 klasy za Eucharystię rocznicową Wszystkim, którzy pomogli w godnej oprawie naszych komunijnych uroczystości.
 3. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za ofiary przekazane w dniu dzisiejszym na prace remontowe, renowacje witraży i malowanie naszego kościoła. Na probostwie rozpoczęły się prace związane z wymiana pieca i całej instalacji grzewczej.
 4. Zapraszam serdecznie na nasze "Nabożeństwa Majowe", które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W Niedziele zapraszam parafian na nabożeństwa przy Krzyżach i figurach w naszych wioskach.
 5. W poniedziałek - 21 maja obchodzimy Święto NMP. Matki Kościoła - zapraszam na wieczorną Eucharystię wszystkich czcicieli Matki Bożej a w szczególności całą Wspólnotę Różańcową.
 6. We wtorek - 22 maja, podczas wieczornej Mszy modlić się będziemy tradycyjnie za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II.
 7. W czwartek - 24 maja, obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy podczas wieczornej Eucharystii w intencjach wszystkich kapłanów o ich uświęcenie i gorliwą pracę duszpasterską, polecać będziemy nowo wyświęconych diakonów oraz Diakonów, którzy w najbliższa sobotę - 26 maja, zostaną wyświęceni na kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.
 8. Za tydzień w niedzielę 27 maja - obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy oraz zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Tym razem nasza tradycyjna Procesja Eucharystyczna przejdzie do 4 ołtarzy w kierunku Święciechowy. Bardzo proszę o poinformowanie, które Rodziny w tym roku, będą przygotowywały ołtarze.
 9. Zapraszam do udziału w naszej Parafialnej autokarowej Pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 10, 11 i 12 września. Cena 620 zł od osoby, zapisy w biurze parafialnym.
 10. W dniach 26 i 27 maja "Dyżur różańcowy" ma 6 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 11. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 26 maja, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Jerzego Andrzejewskiego, Pana Zbigniewa Antkowiaka, Pana Patryka Wańskiego i Pana Wojciecha Zapłata.
 12. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Miłujcie się", "Misyjne drogi" i "Nasza Arka" - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa
13 maja 2018 roku.


 1. Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie Parafialnej - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej - 19 dzieci, dziewczynek i chłopców, po raz pierwszy przyjmie do swego serca Pana Jezusa. Zawierzamy Kochającemu Bogu nasze dzieci, rodziców i rodziny oraz wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej, abyśmy zawsze miłowali Jezusa i Matkę Najświętszą.
 2. Dzieci komunijne wraz z rodzinami przez najbliższy "Biały tydzień" - uczestniczą codziennie w Nabożeństwach Majowych i Eucharystii o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich naszych parafian, do jak najliczniejszego udziału w naszych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominam, ze w niedziele nabożeństwa są odprawiane przy naszych Krzyżach i figurach w poszczególnych wioskach.
 3. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, za udział w naszych Procesjach błagalnych i modlitwach o urodzaje. W sposób szczególny Rodzinom i Parafianom, którzy troszczą się o porządek, kwiaty i znicze przy Krzyżach i Figurach - znakach naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości.
 4. Jak zapewne wielu z nas już zauważyło udało się zamontować część ostatniego witraża, będą również wymieniane szyby na wieży kościoła i prace przy ich oczyszczaniu. Udało się również zamontować oświetlenie przy probostwie, które ułatwi przechodzenie szczególnie w okresie jesienno- zimowym i w nocy - dziękuję naszym Parafianom za fachowe wykonanie wszystkich prac. W przyszłą, trzecią niedzielę maja nasze ofiary zbierane podczas Mszy, są przeznaczone na wszystkie prace remontowe, renowacje witraży i malowanie naszego kościoła.
 5. W poniedziałek - 14 maja, zapraszam uczniów klasy 4 na wraz z ich rodzicami i rodzinami na Mszę św. o godz. 18.00 z okazji Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 17.00.
 6. W czwartek - 17 maja, zapraszam naszych parafian i osoby pragnące pogłębiać swoją znajomość Pisma Świętego na "Kręgi Biblijne" spotkanie o godz. 19 30 na probostwie.
 7. W sobotę - 19 maja, udajemy się z dziećmi komunijnymi i rodzicami na Pielgrzymkę Dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej w Gostyniu i do Klasztoru OO. Benedyktynów w Lubiniu. Wyjazd autokarem o godz. 9.00 z parkingu przy probostwie.
 8. Również w sobotę - 19 maja, podczas Mszy wieczornej o godz. 18.00, będziemy przezywać Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Będzie to szczególny czas świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu. Zewnętrznym wyrazem parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Św. Wigilii Zesłana Ducha Świętego oraz bicie dzwonów kościelnych o godz. 20.00 we wszystkich kościołach naszej Poznańskiej Archidiecezji. Zapraszam do udziału wszystkie Grupy Duszpasterskie a w sposób szczególny wszystkich kandydatów do Bierzmowania, którzy przygotują uroczystą liturgię w tym dniu.
 9. W dniach 19 i 20 maja "Dyżur różańcowy" ma 5 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci komunijnych i samym dzieciom, które ochoczo pomagały, za posprzątanie kościoła, obejścia przed uroczystościami - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 19 maja, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Andrzeja Andrzejewskiego, Pana Waldemara Białasik, Pana Adama Gordziejewskiego i Pana Jarosława Zapłata.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Miłujcie się", "Misyjne drogi" i "Nasza Arka" - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną
06 maja 2018 roku


 1. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian, również dzieci i młodzież na "Nabożeństwa Majowe", które odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00 a w niedziele są odprawiane przy Krzyżach i figurach na terenie naszej parafii.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszach świętych będziemy odprawiać Procesje błagalne o dobre urodzaje:
  • w poniedziałek procesja do Krzyża w Krzycku Małym,
  • we wtorek procesja do Figury Świętego Józefa,
  • w środę procesja wokół naszego kościoła.
  Zapraszam bardzo serdecznie do udziału wszystkich Parafian nasze poczty sztandarowe, a w sposób szczególny wszystkich rolników, gospodarzy, sadowników, leśników, ogrodników, pszczelarzy i działkowców.
 3. We wtorek - 08 maja obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława biskupa i męczennika - Głównego Patrona Polski - podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00, modlić się będziemy w intencjach naszej Ojczyzny.
 4. Od poniedziałku 07 maja do piątku 11 maja, uczniowie klasy 3 mają w kościele o godz. 16.00 swoje próby przed uroczystościami komunijnymi.
 5. W czwartek - 10 maja będziemy polecać Miłosiernemu Bogu podczas Mszy wieczornej o godz. 18.00 Śp. Księdza Prymasa Andrzeja Krzyckiego z okazji 481 Rocznicy Jego Śmierci.
 6. W sobotę - 12 maja, dzieci przygotowujące się do Komunii wraz z Rodzicami, zapraszam do sakramentu spowiedzi przed niedzielnymi uroczystościami - spowiedź w kościele od godz. 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę - 13 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywać będziemy w Parafii - Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Msze w tym dniu o godz. 7.30 i 9.00 - bardzo proszę, aby parafianie nie związani z dziećmi przystępującymi do komunii uczestniczyli w tych porannych mszach. Podczas Eucharystii o godz. 10.30 - 19 dzieci, dziewczynek i chłopców po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Polecam wszystkie nasze dzieci indywidualnym i wspólnotowym modlitwom.
 8. W poniedziałek - 14 maja uczniowie klasy 4 będą przezywać Pierwszą Rocznicę swojej Komunii podczas Mszy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci wraz z Rodzicami i rodzinami na wspólne dziękczynienie za dar Eucharystii.
 9. Zapraszam serdecznie naszych Parafian do udziału w naszej Autokarowej Pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa w dniach: 10, 11 i 12 września. Cena 620 złoty. Dziękuję z wpłatę pierwszej raty już zapisanych 35 uczestników naszej pielgrzymki. Zapisy kolejnych osób w biurze parafialnym.
 10. W dniach 12 i 13 maja o godz. 7.00 i 8.30 "Dyżur różańcowy" ma 4 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 11. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień, kościół i otoczenie posprzątają rodzice dzieci komunijnych. Dopiero w sobotę 19 maja, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Andrzeja Andrzejewskiego, Pana Waldemara Białasik, Pana Adama Gordziejewskiego i Pana Jarosława Zapłata.
 12. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Miłujcie się", "Misyjne drogi" i "Nasza Arka" - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 13. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Maurycy Adamczak, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap.3
  Karolina Schiller, panna, zam. Nowy Tomyśl.
 14. Zmarli nasi Parafianie; śp. Danuta Borowczak z Krzycka Wielkiego - Pogrzeb w poniedziałek 07 maja o godz. 13.00. Różaniec w niedzielę o godz. 9.30. i śp Andrzej Jęśkowiak z Krzycka Wielkiego - Pogrzeb we wtorek - 08 maja o godz. 13.00. Różaniec w domu o godz. 19.00 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocy
29 kwietnia 2018 roku.


 1. Obchodzimy dzisiaj w całej Polsce Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, wspominając w naszych modlitwach, wszystkich, którzy oddali swoje życie w czasie II Wojny światowej a szczególnie za tych, którzy zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych i sowieckich łagrach. Naszym modlitwom polecamy śp. Księdza Proboszcza Mariana Balcerka, który przeżył Obóz w Dachau i wszystkich zmarłych, którzy doświadczyli strasznej gehenny totalitarnych systemów zagłady.
 2. Dzisiaj w Krakowie odbywają się uroczystości Beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej (zm. w 1973 roku)- pielęgniarki, wychowawczyni pokoleń pielęgniarek, matki ubogich, prekursorki programu parafialnej opieki nad chorymi. W Krakowie stała się postacią kultową, była wszędzie, gdzie trzeba było nieść pomoc i pociechę, a robiła to dla Chrystusa, Którego odkryła i dla Którego poświeciła całe swoje życie. To kolejny wspaniały przykład świętości w codziennym posługiwaniu i realizacji swojego powołania. Środowisko medyczne lekarzy i pielęgniarek, ma kolejną patronkę, która wspiera nas we wszelkich działaniach i pracy na rzecz chorych i cierpiących.
 3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 - krótkie spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
 4. Rozpoczyna się miesiąc majowy - poświęcony szczególnej czci Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w kościele. W niedziele zachęcam parafian do wspólnej modlitwy i nabożeństw Majowych przy naszych Krzyżach i kapliczkach na terenie naszej parafii.
 5. W tym tygodniu Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  - w czwartek - 03 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski.
  - w piątek - 04 maja:
  • od godz. 17.00 Spowiedź dla wszystkich parafian,
  • od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe i Eucharystia.
  w sobotę - 05 maja:
  • od godz. 9.00 Odwiedzę z sakramentami naszych chorych parafian,
  • o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z Rocznych Wymienianek,
  • o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe i Eucharystia.
 6. W dniu - 3 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja - Msze święte w tym dniu o godz. :8.30, 10.00 i 11.30. Zawierzać będziemy wszystkie sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny za wstawiennictwem Matki Bożej. Pamiętajmy w tym dniu o wywieszeniu flag na naszych domach.
 7. W dniu - 4 maja, zapraszam na wieczorna Eucharystie o godz. 18.00 wszystkich Strażaków naszej parafii wraz z rodzinami z okazji wspomnienia św. Floriana - Patrona Straży Pożarnej.
 8. Parafia św. Krzyża w Lesznie organizuje "Katechezę przedmałżeńską" w dniach 1, 3, 6, 13, 20 i 27 maja o godz. 13.00 w kościele- zachęcam zainteresowanych narzeczonych.
 9. Caritas naszej archidiecezji organizuje szereg wyjazdów dla chorych, młodzieży i dzieci - szczegółowe informacje na plakatach w gablotach.
 10. Komenda Miejska Policji w Lesznie informuje w związku ze zbliżającym się długim weekendem, o zachowanie szczególnej ostrożności i sąsiedzkiej czujności. We wszystkich podejrzanych czy też wątpliwych sytuacjach proszą, aby niezwłocznie kontaktować się z policją.
 11. W dniach 05 i 06 maja "Dyżur różańcowy" ma 3 Róża - zapraszam Parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy różańcowej.
 12. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień, w sobotę - 05 maja, zapraszam do sprzątania rodziny: Pani Aleksandry Lorek, Pana Zdzisława Piaseckiego, Pana Przemysława Sierackiego i Pana Łukasza Szwarc.
 13. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Miłujcie się", "Misyjne drogi" i "Nasza Arka" - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 14. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Bartosz Płócieniczak, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap. 3
  Roksana Kudzielko, panna, zam. Leszno.

  Maurycy Adamczak, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap.2
  Karolina Schiller, panna, zam. Nowy Tomyśl.
Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Dobrego Pasterza
22 kwietnia 2018 r.


 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego - pamiętając o przygotowaniach do XV Synodu Biskupów, który całej wspólnocie Kościoła przypomina o odpowiedzialności za młodych przeżywających wiarę i podejmujących rozeznanie swojego powołania. W naszych modlitwach szczególnie pamiętamy o powołaniach z naszej wspólnoty parafialnej o Księdzu kan. Ryszardzie Kurpiszu, który w tym roku będzie obchodził 60 lecie święceń kapłańskich - mieszkającego w Pakosławiu, Siostrze Elizie Michałowskiej Franciszkance Rodziny Maryi - mieszkającej w klasztorze w Szamotułach, Siostrze Łukaszy Kirsch - pracującej w klasztorze w Sierakowie i Ks. kan Stefanie Stachowiaku - mieszkającym w domu księży emerytów w Poznaniu. Zawierzamy ich wszystkich w naszych modlitwach i pamięci oraz stałej opiece Matki Bożej Śnieżnej.
 2. W imieniu Księdza Rektora Szymona Stułkowskiego z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, Moderatorów i wszystkich seminarzystów, dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane dzisiaj po Mszach, na utrzymanie i funkcjonowanie naszego Seminarium w Poznaniu - serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zachęcam kolejnych Parafian, aby przyłączyli się do Towarzystwa Przyjaciół ASD w Poznaniu - formularze zgłoszeniowe, są wyłożone z tyłu kościoła. Wszystkim Parafianom bardzo dziekuję za troskę o dzieło powołań i proszę o nieustające wspieranie swoją modlitwą nowych, licznych i świętych powołań - szczególnie z naszej parafii.
 4. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na prace remontowe, renowacje witraży i malowanie naszego kościoła - zebraliśmy 3027 zł . Dziękuję również za wpłaty na nasze konto parafialne oraz wszystkim darczyńcom i osobom wspierającym nasze działania materialne.- Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Pragnę podziękować Wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach pomagali w pracacach ogrodniczych: Pani Krystynie Krawczyk, Pani Justynie Dyba, Panu Julianowi Urbańczakowi i naszym ministrantom - serdeczne Bóg zapłać za okazywaną życzliwość i poświęcony czas na rzecz parafii.
 6. W poniedziałek - 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha - głównego Patrona Polski, a w środę - 25 kwietnia, święto Św. Marka - Ewangelisty, zapraszam na wieczorne Eucharystie o godz. 18.00.
 7. W czwartek - 26 kwietnia, zapraszam parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi Biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 8. W piątek - 27 kwietnia zapraszam Trójki klasowe - rodziców dzieci klas 3 na spotkanie w celu omówienia kolejnych przygotowań do komunii spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 9. W sobotę - 28 kwietnia zbiórka całej Liturgicznej Służby Ołtarza - zapraszam lektorów i ministrantów na spotkanie o godz. 10.00 w kościele.
 10. W dniach 28 i 29 kwietnia "Dyżur różańcowy" ma 2 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 11. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 28 kwietnia, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pani Grażyny Głowackiej, Pana Zbigniewa Kałek, Pana Przemysława Majchrzaka i Pana Eugeniusza Wolańskiego.
 12. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się", i "Nasza Arka" - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 13. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Mateusz Rypień, cyw. związany, zam. Krzycko Małe Zap.3
  Marta Rypień, cyw. związana, zam. Krzycko Małe.

  Bartosz Płócieniczak, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap. 2
  Roksana Kudzielko, panna zam. Leszno.

  Maurycy Adamczak, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap. 1
  Karolina Schiller, panna, zam. Nowy Tomyśl.
Ogłoszenia parafialne na Niedziele i Tydzień Biblijny
15 kwietnia 2018 roku.


 1. Rozpoczynamy dzisiejszą Niedzielą - X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" - nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań, modlili się do Boga o pomoc. Jest to również drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jak kiedyś apostołowie, tak i my dzisiaj modlimy się do Boga o tę samą Moc i Mądrość, o wszelkie łaski i dary Ducha Św. Zachęcam Parafian do codziennego czytania Pisma Św. oraz do przyłączenia się do Grupy Parafialnej "Kręgów Biblijnych", która co dwa tygodnie w czwartki, spotyka się na probostwie, aby rozważać i dzielić się Słowem Bożym.
 2. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj podczas Mszy na prace remontowe, renowację naszych witraży i malowanie naszego kościoła. Dziękuję również, za wszystkie ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę do puszek na Caritas naszej archidiecezji oraz ofiary na Fundusz Obrony Życia zebrane w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 3. Serdecznie dziękuję za przekazywane ofiary na Daninę parafialną i archidiecezjalną, szczególnie 316 Rodzinom, które już przekazały ofiary. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie, które pozwoliło zrealizować wszystkie nasze zobowiązania wobec archidiecezji - Bóg zapłać!!!
 4. W czwartek - 19 kwietnia Msza św. wyjątkowo o godz. 15.30, ponieważ wieczorem uczestniczyć będę w Eucharystii w swojej rodzinnej parafii, w związku z kolejnym etapem Procesu Beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Prałata Aleksandra Woźnego Proboszcza Parafii Św. Jana Kantego w Poznaniu, który w 1982 roku udzielał mi w Wielki Czwartek I Komunii Św.
 5. W piątek - 20 kwietnia, upływa 16 lat od ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego do Katedry Poznańskiej, czyli uroczystego podjęcia posługi pasterskiej w naszej archidiecezji. W tym dniu Ks. Arcybiskup przewodniczyć będzie o godz. 18.00 Mszy św. w Katedrze, na którą zaprasza wszystkich archidiecezjan. W naszych modlitwach i podczas wieczornej Eucharystii, będziemy dziękować Świętej Bożej Opatrzności za czuwanie nad naszym Pasterzem w czasie minionych 16 lat oraz prosić o światło i moc Ducha św. na dalsze lata Przewodzenia Kościołowi Poznańskiemu.
 6. W sobotę - 21 kwietnia dzieci przygotowujące się do Pełnego Uczestnictwa we Mszy Św. przystąpią do pierwszej spowiedzi. Zapraszam serdecznie do naszego kościoła klasę 3a na godz. 10.00 a klasę 3b na godz. 11.00. Zawierzamy w naszych modlitwach nasze dzieci, prosząc Miłosiernego Chrystusa o piękne przeżycie spotkania z Jezusem przebaczającym nasze grzechy.
 7. W przyszłą niedzielę - 22 kwietnia, obchodzić będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitwy o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu po Mszach, zbiórka do puszek na utrzymanie i działalność formacyjną dla seminarzystów naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 8. Również w przyszłą niedzielę Ksiądz Arcybiskup i Rektor ASD w Poznaniu zaprasza wraz z klerykami wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół ASD na spotkanie wszystkich członków. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze w Poznaniu o godz. 10.00 a następnie konferencja i agapa w Seminarium- serdecznie zapraszam naszych parafian należących do Towarzystwa do udziału w tych uroczystościach.
 9. Zapraszam do udziału w naszej autokarowej Pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa w dniach: 10, 11 i 12 września. Cena 620 zł od osoby -do końca kwietnia wpłacamy I ratę - 200 zł ) w biurze parafialnym.
 10. W dniach 21 i 22 kwietnia "Dyżur różańcowy" ma 1 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 11. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Zapraszam w sobotę 21 kwietnia, do sprzątania Rodziny: Pana Marka Apolinarskiego, Pana Kazimierza Koniecznego, Pana Zbigniewa Krzelowskiego i Pana Adama Mularczyka.
 12. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Miłujcie się", "Misyjne drogi" i "Nasza Arka" - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 13. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Bartosz Jędryka, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap. 3
  Sylwia Marszałek, panna, zam. Dłużyna.

  Mateusz Rypień, cyw. związany, zam. Krzycko Małe Zap.2
  Marta Rypień, cyw. związana, zam. Krzycko Małe.

  Bartosz Płócieniczak, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap. 1
  Roksana Kudzielko, panna, zam. Leszno.
 14. Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Cieślawski z Krzycka Wielkiego - pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...