Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu
16 grudnia 2018 roku.


 1. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane dzisiaj podczas Mszy św. na nasze prace remontowe, dziękuje za wpłaty dokonywane na konto parafialne, oraz naszym darczyńcom wspierającym naszą świątynię oraz za przekazywane na probostwo produkty spożywcze - Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 2. Dziękuję kapłanom naszego dekanatu, za pomoc w sakramencie miłosierdzia i naszym parafianom za udział w sobotniej spowiedzi, za przygotowanie duchowe do świąt. W najbliższym tygodniu będę pomagał w spowiedziach w parafiach naszego dekanatu i będę przyjeżdżał dopiero na Msze Roratnie o godz. 18.00.
 3. Trwa Adwent - szczególny czas oczekiwania na "Przyjście Pana" - zapraszam Parafian, młodzież i dzieci do udziału w Mszach Roratnich - ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 - dzieci pamiętają o zabraniu lampionów.
 4. Zachęcam Parafian do zrobienia paczki naszym potrzebującym i najstarszym parafianom na święta. Na naszym "Drzewku radości" jeszcze kilkanaście ozdób z numerami - zachęcam do pięknego gestu i zrobienia dobrego uczynku miłosierdzia. Paczki dostarczamy do soboty 22 grudnia. Będą wydawane w przyszła niedzielę 23 grudnia po Mszach św.
 5. Parafialny Zespół Caritas w kaplicy Św. Jana Pawła II rozprowadza:
  • Świece Caritas w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" - duża po 15 zł., mała po 6 zł,
  • Opłatki na wieczerzę wigilijną (w paczce 3 duże i dwa małe opłatki) - po 3 zł,
  • Kalendarze na 2019 rok naszego Archiwum archidiecezjalnego - po 5 zł.
 6. W czwartek - 20 grudnia, zapraszam parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 7. W najbliższą sobotę - 22 grudnia, zapraszam naszą młodzież, uczniów gimnazjum i klasy 8 i 7 szkoły podstawowej do pomocy w dekorowaniu naszego kościoła na święta - rozpoczęcie o godz. 10.00 w kościele.
 8. W dniach 22 i 23 grudnia "Dyżur różańcowy" ma 9 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 9. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę pomagały w sprzątaniu kościoła, obejścia i za ofiary przekazane na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień młodzież posprząta po dekorowaniu kościoła. Do następnego sprzątania zapraszam w sobotę 29 grudnia Rodziny: Pana Pawła Bortel, Pana Jerzego Kołodzieja, Pana Antoniego Kostrzewa i Pana Marka Wańskiego.
 10. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi" i "Nasza Arka" - zachęcam Parafian do lektury wielu świątecznych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu
09 grudnia 2018 roku.


 1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, pamiętając o wszystkich naszych rodakach, którzy z różnych powodów pozostali za wschodnia granicą a szczególnie katolikach na Ukrainie, Białorusi, Rosji, Kazachstanie. Po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. W imieniu Ks. Artura Kosiora ogromnie dziękuję wszystkim Parafianom za udział w naszych Rekolekcjach Adwentowych, wspólnej modlitwie i pochylaniu się nad Słowem Bożym oraz za wszystkie ofiary ( 2705 zł ) zebrane na dzieła ewangelizacyjne i pracę duszpasterską- serdeczne Bóg zapłać.
 3. Trwa Adwent, serdecznie zapraszam naszych parafian a zwłaszcza młodzież i dzieci do udziału w Roratach, które przeżywamy pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha" od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. dzieci pamiętają o zabraniu lampionów.
 4. Przy Ołtarzu Św. Walentego na naszym "Drzewku radości" jeszcze wiele ozdób z podanymi osobami i rodzinami naszej parafii, którym możemy zrobić paczkę na święta. Zachęcam, aby uczynić taki piękny gest miłosierdzia wobec naszych potrzebujących.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w kaplicy Św. Jana Pawła II:
  • Świece w ramach : "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" - Duże po 15 zł, małe po 6 zł.,
  • Kalendarze naszego archiwum archidiecezjalnego - po 5 zł,
  • Opłatki na wieczerzę wigilijną (w paczce 3 duże i 2 małe) z życzeniami i modlitwami - po 3 zł.
 6. W najbliższa sobotę - 15 grudnia przeżywać będziemy naszą parafialną spowiedź adwentową. Przyjadą do nas kapłani naszego dekanatu, aby pomóc w spowiedzi.
  • Przed południem spowiedź: od godz. 9.00 do 11.00 z przerwą od 9.45 do 10.15.
  • Po południu spowiedź: od godz. 15.00 do 17.00 z przerwą od 15.45 do 16.15.
  Bardzo proszę, aby wykorzystać ten sobotni dzień, przypomnieć wszystkim w domu o możliwości spowiedzi, aby przygotować się duchowo do zbliżających się świąt.
 7. W Ośrodku Zdrowia w Święciechowie przy ul. Strzeleckiej, odbędą się we wtorek 11 grudnia badania wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego dla osób od 16 roku życia. Zapisy pod numerem: 65 533 04 40.
 8. Za tydzień, 3 niedziela grudnia, ofiary przekazywane podczas Mszy przeznaczone będą na prace remontowe w naszej parafii.
 9. W dniach 15 i 16 grudnia "Dyżur różańcowy" ma 8 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 15 grudnia, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Tomasza Mańka, Pana Aleksandra Rolla, Pana Waldemara Skałeckiego i Pana Sebastiana Skopińskiego.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Nasza Arka" - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu
02 grudnia 2018 roku.


 1. Rozpoczynamy dzisiejszą I Niedzielą Adwentu nowy rok liturgiczny w Kościele oraz nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha", niech ten okres pobożnego i radosnego oczekiwania na Przyjście Pana, każdy z nas wykorzysta aktywnie duchowo.
 2. Naszą wspólną radością jest już tradycyjne rozpoczęcie tego adwentowego czasu, naszymi Parafialnymi Rekolekcjami Adwentowymi, które w sposób szczególny wprowadzają nas i pomogą jeszcze lepiej przygotować się do nadchodzących świat i wydarzeń. Witamy w naszej wspólnocie Ks. Artura Kosiora, który jest duszpasterzem w Grodzisku Wielkopolskim, dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i polecamy Księdza Artura i Jego dzieła ewangelizacyjne Chrystusowi Dobremu Pasterzowi i opiece Matki Bożej Śnieżnej. Ofiary zbierane dzisiaj i podczas Eucharystii wieczornych będą przeznaczone na wszelkie działania duszpasterskie Ks. rekolekcjonisty - serdeczne Bóg zapłać za wsparcie.
 3. Plan naszych spotkań rekolekcyjnych jest następujący:
  • w niedziele nauki na wszystkich Mszach,
  • w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo ( w tym czasie okazja do spowiedzi) i o 18.00 Eucharystia z nauką rekolekcyjną.
   Pomimo różnych utrudnień, szczególnie z pracami na drogach i przejeździe kolejowym wszystkich Parafian zapraszam i zachęcam, aby znaleźć chwilę w każdym dniu na spotkanie z Kochającym nas Jezusem.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  • w czwartek 06 grudnia: od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Różaniec w intencjach powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych i o 18.00 Msza Roratnia.
  • w piątek 07 grudnia: od godz. 17.00 Spowiedź dla wszystkich parafian, Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Msza Roratnia.
 5. Zapraszam parafian, a w sposób szczególny młodzież i nasze dzieci do udziału w Mszach poświęconych czci Najświętszej Maryi Panny - Roratach. Msze od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Wszystkie dzieci zachęcam do zrobienia pięknych lampionów. Szablony lampionów - dzieci mogą odbierać dzisiaj po Mszach w zakrystii.
 6. Parafialny Zespół Caritas będzie w kaplicy Św. Jana Pawła II rozprowadzał świece na świąteczny czas w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". Świece rozprowadzane są: duża po 15 zł małe po 6 zł. Za tydzień również będą rozprowadzane opłatki na wieczerzę wigilijną. Przypominam, że nikogo nie upoważniłem do rozprowadzania opłatków po domach.
 7. Przy ołtarzu Św. Walentego pojawiło się "Radosne drzewko", na którym zostały umieszczone ozdoby z numerem i opisem osoby czy rodziny, której będzie można zrobić paczkę na święta. Zachęcam naszych zawsze wrażliwych Parafian do uczynienia pięknego gestu miłości wobec potrzebujących i najstarszych parafian. Proszę aby zgłosić wybrany numer w zakrystii.
 8. Ministranci po Mszach będą rozprowadzać Kalendarze ścienne na 2019 rok naszego Archiwum archidiecezjalnego w Poznaniu - kalendarze po 5 zł.
 9. W czwartek - 06 grudnia zapraszam parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi Biblijne" spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 10. W sobotę - 08 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszam na Eucharystie wieczorną szczególnie Wspólnotę Żywego i Nieustającego Różańca.
 11. W dniach 08 i 09 grudnia "Dyżur różańcowy" ma 7 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 12. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby Parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 08 grudnia, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Zbigniewa Kloc, Pana Józefa Malcherek, Pana Włodzimierza Stryjak i Pana Dariusza Witkiewicz.
 13. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Nasza Arka" - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
25 listopad 2018 rok.


 1. Wyrażam swoją ogromną wdzięczność za dzisiejszą pomoc duszpasterską Przewielebnym Ojcom Franciszkanom z klasztoru we Wschowie. Bóg zapłać za wszelką otwartość, życzliwość i gotowość do pomocy.
 2. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za ofiary przekazane podczas Mszy w ubiegłą niedzielę na nasze prace remontowe - zebraliśmy 2359 zł - serdeczne Bóg zapłać.
 3. Trwa miesiąc listopad, podczas wieczornych Eucharystii modlimy się za naszych zmarłych z wymienianek. Kartki na wymienianki wyłożone są z tyłu kościoła.
 4. W piątek - 30 listopada, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność i produkty spożywcze potrzebującym rodzinom i parafianom. Wydawanie żywności od godz. 17.00 na salce parafialnej.
 5. Od najbliższej soboty - 01 grudnia, rozpoczynamy w naszej wspólnocie Parafialne Rekolekcje Adwentowe, które tradycyjnie wprowadzać nas będą w Nowy Rok Duszpasterski, będziemy go przeżywać pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha". Rekolekcje będzie dla nas prowadził Ks. Artur Kosior - duszpasterz z Grodziska Wielkopolskiego, którego polecamy w naszych modlitwach Chrystusowi Dobremu Pasterzowi. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy w sobotę o godz. 18.00, podczas wszystkich Mszy niedzielnych oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Eucharystii o godz. 18.00. W tym szczególnym czasie rekolekcyjnym - codziennie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Bardzo serdecznie wszystkich parafian zapraszam do wspólnego spotkania i rozpoczęcia czasu Adwentu jako przygotowania na "Przyjście Pana".
 6. Od przyszłej Niedzieli - 02 grudnia, rozpoczęcie Adwentu oraz Rorat. Nasze Msze Roratnie poświęcone szczególnej Czci Matce Najświętszej rozpoczniemy od czwartku 6 grudnia o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian a szczególnie młodzież i dzieci. Dzieci będą mogły za tydzień odebrać lampiony w zakrystii, z którymi będą przychodzić na roraty.
 7. Również od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Świece w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". Świeca duża rozprowadzana po 15 zł a małe po 6 zł.
 8. Tradycyjnie przy Ołtarzu Św. Walentego, będzie postawione "Radosne Drzewko" z ozdobami - numerami i krótkim opisem osoby cz też rodziny, które będzie można obdarować Paczką na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia - zachęcam parafian jak co roku, do sprawienia naszym najstarszym i potrzebującym parafianom takiego pięknego daru na święta.
 9. Do chorych parafian z sakramentami świętymi przyjadę w sobotę - 22 grudnia od godz. 9.00.
 10. W dniach 01 i 02 grudnia "Dyżur różańcowy" ma 6 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 11. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby Parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 01 grudnia, zapraszam do sprzątania rodziny: Pana Krystiana Andrzejewskiego, Pana Jacka Jankowiaka, Pana Kazimierza Korbel i Pana Nikodema Kubiaka.
 12. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Nasza Arka" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę zwykłą
18 listopada 2018 roku.


 1. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom za wspólne przeżycie 100 - lecia Odzyskania Niepodległości, szczególnie za wspaniały Maraton "Stu recytatorów", który był wyjątkowym wydarzeniem dla naszej społeczności oraz wszystkim, którzy wywiesili flagi narodowe - serdeczne Bóg zapłać.
 2. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary, które dzisiaj przekazaliśmy w czasie Mszy na prace remontowe, dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne oraz za wszelką pomoc okazywaną przez życzliwych parafian na probostwie- Bóg zapłać za ofiarność i dobroć Waszych serc.
 3. W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych zmarłych z Wymienianek. Modlitwa połączona z wieczorną Eucharystią od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Kartki na wymienianki wyłożone są z tyłu kościoła.
 4. W środę - 21 listopada wieczorna Eucharystia wyjątkowo o godz. 17.00 w intencjach naszych Zespołów Śpiewaczych "Echo" z Sądzi i "Mezzo Forte" z Krzycka Wielkiego - zapraszam rodziny i sympatyków naszych śpiewaków do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Św. Cecylii.
 5. W czwartek - 22 listopada Msza Papieska za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencjach przekazanych przez Parafian.
 6. Również w czwartek - 22 listopada, zapraszam Parafian i wszystkich pragnących poznawać Pismo Święte na "Kręgi Biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 7. W parafii Św. Józefa w Lesznie odbywać się będzie "Kurs przedmałżeński" w dniach od 19 do 24 listopada. Spotkania w kościele o godz. 19.15 - zapraszam zainteresowanych narzeczonych.
 8. W przyszłą niedzielę - 25 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - zakończenie Roku Kościelnego. O godz. 10.00 Eucharystia w intencjach wszystkich Pracowników Polskich Kolei Państwowych oraz za zmarłych kolejarzy i pracowników PKP - serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie.
 9. Parafia w Mórkowie organizuje Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 23 i 24 listopada - mają jeszcze kilka wolnych miejsc - cena 150 zł. W programie również Nawiedzenie Sanktuariów w Trzebnicy i Gidlach - zainteresowanych parafian proszę o kontakt.
 10. Z wyprzedzeniem informuję naszych Parafian, że od I Niedzieli Adwentu i w kolejne 3 dni tradycyjnie będziemy przeżywać nasze Adwentowe Rekolekcje - wprowadzające nas w nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha". Rekolekcje będzie dla nas prowadził Ks. Artur Kosior - duszpasterz z Grodziska Wielkopolskiego. Zachęcam, aby zarezerwować sobie ten wyjątkowy czas na spotkanie z Jezusem.
 11. W dniach 24 i 25 listopada "Dyżur różańcowy" ma 5 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 12. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 24 listopada zapraszam do sprzątania Rodziny Pana Lechosława Bąk, Pana Bolesława Dodot, Pana Mariana Dubielskiego i Pana Jarosława Nadolnego.
 13. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Nasza Arka" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów z życia Kościoła w Polsce i świecie.
Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą
11 listopada 2018 roku
100 - lecie Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.


 1. Przeżywając w całej Ojczyźnie 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości polecamy Kochającemu Bogu wszystkich Polaków, nasze parafie, rodziny, wszystkich odpowiedzialnych za dobro naszego Narodu. Pamiętając o wszystkich pokoleniach i odważnych bohaterach, którzy z pełnym poświęceniem wywalczyli i w różny sposób wolność, dbali i nadal dbają o dobro naszej ukochanej Polski. W naszych modlitwach osobistych nie zapominajmy o nieustannej trosce o nasze społeczeństwo, zawierzając Matce Bożej Królowej Polski - wszystkich, którym na sercu leży dobro Polski i na różnych szczeblach władzy z rozwagą i szacunkiem pomagają w rozwoju naszego kraju i lokalnych społeczności.
 2. Dzisiaj, w ten wyjątkowy dzień, pragniemy włączyć się w świętowanie Odzyskania Niepodległości poprzez: Maraton Poetycki "100 recytatorów na 100 lecie Odzyskanej Niepodległości". W imieniu Pana Dyrektora naszej Szkoły Podstawowej, Nauczycieli, Rady Rodziców - serdecznie zapraszam naszych Parafian na to wyjątkowe spotkanie na Sali Wiejskiej w Krzycku Wielkim. Rozpoczęcie maratonu o godz. 16.00 - niech słowa poezji różnych autorów zjednoczą nas, mieszkańców Krzyckiej ziemi w podziękowaniu naszym poprzednikom i dawnym pokoleniom za to, że możemy dzisiaj żyć, wzrastać i rozwijać swoje zdolności i talenty w wolnej i rozwijającej się pomyślnie Ukochanej Ojczyźnie.
 3. Z całego serca dziękuję Władzom naszej Gminy, Panu Wójtowi Stanisławowi Waligórze, urzędnikom naszej Gminy, wszystkim Delegacjom, szczególnie Pocztom Sztandarowym Kombatantów, Straży Pożarnej, Dyrekcji i uczniom naszej szkoły, wszystkim rodzinom i parafianom, którzy uczestniczyli w środę w uroczystości udekorowania grobów naszych Parafian - Powstańców Wielkopolskich pamiątkowymi medalami. Bóg zapłać za wspaniałą inicjatywę i wspólną modlitwę na naszym cmentarzu.
 4. W miesiącu listopadzie, modlimy się za naszych zmarłych z Wymienianek. Modlitwa połączona z wieczorną Eucharystią o godz. 18.00. Kartki na Wymienianki wyłożone są z tyłu kościoła.
 5. Przypominam również o regulowaniu "Pokładnego" za naszych zmarłych parafian, pochowanych na naszym cmentarzu po 20 latach ( pochówki z lat:1998, 1997, 1996 i wcześniejsze, jeżeli opłata nie została uiszczona) - 500 zł. Opłaty dokonujemy w biurze parafialnym, otrzymując pokwitowanie na kolejne 20 lat za zmarłą osobę oraz korzystanie z wody i wywóz śmieci z cmentarza.
 6. W poniedziałek 12 listopada - Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność dla potrzebujących wsparcia parafian i rodzin. Wydawanie produktów spożywczych na salce parafialnej od godz. 17.00.
 7. W czwartek - 15 listopada w ramach katechezy dorosłych nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Spotkanie o godz. 18.45 w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę - 18 listopada o godz. 11.30 Msza św. w intencjach całej Wspólnoty św. Walentego i w intencjach za wstawiennictwem naszego Św. Patrona.
 9. Również w przyszłą niedzielę - to trzecia niedziela miesiąca, ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii.
 10. W parafii Św. Józefa w Lesznie odbywać się będzie "Kurs przedmałżeński" w dniach od 19 do 24 listopada. Spotkania w kościele o godz. 19.15 - zapraszam zainteresowanych narzeczonych.
 11. W dniach 17 i 18 listopada "Dyżur różańcowy" ma 4 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 12. Bardzo dziękuje Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii. Były to ostatnie rodziny z Sądzi. Wszystkim mieszkańcom ogromnie dziękuję za ofiarną pomoc, życzliwość oraz ofiarność - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 17 listopada, zapraszam do sprzątania Rodziny z Krzycka Małego: Pani Katarzyny Marach, Pana Macieja Łukaszewskiego, Pana Karola Martynów i Pana Przemysława Zielonarskiego.
 13. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się", "Nasza Arka" i inne czasopisma - zachęcam Parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą
04 listopada 2018 roku.


 1. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na nasze prace remontowe -. zebraliśmy - 2835 zł. W imieniu Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, dziękuję za ofiary przekazane po Mszach do puszek 273 zł. Jestem ogromnie wdzięczny za wszystkie ofiary przekazywane na konto parafialne oraz za ofiary zebrane w dniu 1 listopada na cmentarzu, na utrzymanie porządku i wywóz śmieci - serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i dobroć serc.
 2. Bardzo dziękuje wszystkim Organizatorom "Balu Wszystkich Św.": Pani Kindze Poloch, Pani Natalii Walkowiak, Pani Helenie Piotrowskiej, Radzie Rodziców naszej szkoły, Ośrodkowi Kultury we Włoszakowicach, .Panu Katechecie Tomaszowi, Gospodarzom Sali Wiejskiej w Sądzi i Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego spotkania, a naszym dzieciom dziękuję za piękne przebrania i prezentacje o swoich świętych.
 3. Pamiętajmy, ze do 08 listopada można zyskać odpust za naszych zmarłych, nawiedzając cmentarz i przyjmując komunię św oraz pamiętając o modlitwach w intencjach Ojca św. i Kościoła.
 4. Za naszych zmarłych modlimy się przez cały listopad podczas Wymienianek, które będę odczytywał podczas Mszy ( w modlitwie powszechnej), kartki do wypisywania imion i nazwisk wyłożone są z tyłu kościoła.
 5. Przypominam o dokonywaniu prolongaty za zmarłych po 20 latach (500zł). Wpłaty dokonujemy w biurze parafialnym, otrzymując pokwitowanie o uregulowaniu opłaty za zmarłą osobę, korzystanie z wody i wywóz śmieci.
 6. Informuję, że wszystkie Msze wieczorne przez cały rok są o godz. 18.00. W najbliższym tygodniu z racji jeszcze odbywającej się wizytacji Ks. Biskupa w poniedziałek i wtorek msze o godz. 10.00- przepraszam za zmianę.
 7. Urząd Gminy we Włoszakowicach informuje, że w środę 07 listopada o godz. 12.00 na naszym cmentarzu w Krzycku Małym odbędzie się uroczystość udekorowania grobów, w których spoczywają Powstańcy Wielkopolscy pamiątkowymi medalami. Zapraszam w imieniu Władz naszej Gminy: Rodziny Powstańców, naszych parafian, delegacje i wspólnoty - zapraszam do wspólnej modlitwy w intencjach bohaterskich Powstańców i naszej Ojczyzny.
 8. W czwartek 08 listopada zapraszam naszych parafian i wszystkich pragnących poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 9. W dniu 9 listopada w piątek, organizujemy Parafialną Pielgrzymkę Dziękczynną za wizytację w naszym dekanacie do Poznania. Wyjazd z parkingu przy probostwie o godz. 14.00. W programie zwiedzanie wystawy multimedialnej w "Bramie Poznania", Muzeum archidiecezjalnego, o godz. 17.30 różaniec w katedrze, o 18.00 - Uroczysta Msza wszystkich parafii naszego święciechowskiego dekanatu, zwiedzanie katedry i ok. godz. 21.00 powrót do Krzycka. Cena za wszystkie bilety i przejazd 25 zł - serdecznie zapraszam do udziału.
 10. W przyszłą niedzielę - 11 listopada, obchodzimy w naszej Ojczyźnie 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości..Dziękujemy za dzisiejszy List Biskupów poświęcony tym wydarzeniom. Pamiętajmy w tym dniu o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach - niech będą widocznym znakiem wdzięczności i miłości do Ojczyzny oraz naszej jedności w tym szczególnym dniu.
 11. Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej dr Leszek Barszcz wraz z Nauczycielami i Radą Rodziców, zaprasza 11 listopada wszystkich, którym w duszy gra poezja, na niezwykły poetycki maraton: "100 Recytatorów na stulecie Odzyskania Niepodległości". Zapisy i karty uczestnictwa w bibliotece szkolnej - zapraszam serdecznie naszych Parafian do udziału w tym historycznym wydarzeniu dla naszej lokalnej społeczności.
 12. Parafia św. Józefa w Lesznie organizuje "Kurs przedmałżeński" w dniach od 19 do 24 listopada. Spotkania o godz. 19.15 w kościele- zapraszam zainteresowanych narzeczonych.
 13. W dniu 10 i 11 listopada "Dyżur różańcowy" ma 3 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 14. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 10 listopada, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Waldemara Małeckiego, Pana Wiesława Poloszyk, Pana Marka Skorupińskiego i Pana Tadeusza Tyrpin.
 15. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się", "Nasza Arka" i inne czasopisma zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 16. Zmarł nasz Parafianin śp. Zbigniew Budniaczynski. Różaniec w poniedziałek po Mszy o godz. 10.00. Pogrzeb we wtorek - 06 listopada o godz. 13.00 na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą
28 października 2018 r.


 1. Przeżywamy dzisiaj X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, to wyjątkowa okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy, którym obejmujemy szczególnie chrześcijan w Pakistanie. Stanowiąc mniejszość w muzułmańskim kraju, doświadczają nieustannych prześladowań i represji. Atakami zagrożone są ich domy i kościoły, żyjąc w bardzo trudnych warunkach. Dziękuję za ofiary przekazane dzisiaj po Mszach do puszek przeznaczone na pomoc naszym siostrom i braciom z Pakistanu.
 2. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na Misje - zebraliśmy 965 zł oraz w imieniu Ks. Kleryka Adriana za przekazane ofiary przed kościołem - 1075 zł przekazane na funkcjonowanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu - Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszam serdecznie naszych parafian na Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do środy o godz. 18.00 wraz z Eucharystią a we wtorek różaniec dla dzieci o godz. 17.30.
 4. W dniu 31 października w środę zapraszam w imieniu Pana Katechety Tomasza Dyba i organizatorów - uczniów naszej szkoły na "Bal wszystkich Świętych". Rozpoczęcie korowodu świętych o godz. 15.30 - wyjście z naszej szkoły i przejście na Salę wiejską w Sądzi. Zachęcam wszystkie nasze dzieci do pomysłowych przebrań za świętych i do przygotowania prezentacji o świętych. Dziękuję również rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego pięknego dnia.
 5. W dniu 1 listopada w czwartek, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych w tym dniu Msze św. o godz.: 8.30, 10.00 i o godz. 14.00. Po tej Mszy wyruszymy z modlitwą różańcową na nasz cmentarz parafialny, na którym odbędzie się około godz. 15.00 Procesja za zmarłych, podczas której zostanie zebrana składka na utrzymanie naszego cmentarza. W tym dniu wszyscy, którzy będą w kościele, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych odmawiając modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 6. W dniu 02 listopada w piątek - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Eucharystie w naszym kościele o godz. 10.00 i 18.00 w intencjach wszystkich zmarłych parafian od listopada 2017 roku. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się tam w intencjach zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.
 7. Pamiętajmy o szczególnym darze dla naszych zmarłych jakim jest zamówiona Msza św. a także Wymienianki: Roczne (40 zł od imienia) przyjmuję w biurze parafialnym - modlimy się za zmarłych w pierwsze soboty miesiąca podczas Mszy o godz. 18.00 poprzedzone modlitwa różańcową za zmarłych z wymienianek. Wymieniaki jednorazowe (ofiara dobrowolna) można składać przez cały listopad w kopertach podczas składki - modlić się będziemy za zmarłych podczas Modlitwy Powszechnej w czasie wieczornych Mszy przez cały listopad.
 8. Od dnia 30 października będzie dostawiony duży kontener na śmieci na parkingu przy cmentarzu przeznaczony na: stare kwiaty, dekoracje, znicze i wkłady - bardzo proszę o wrzucanie wszystkich śmieci do tego kontenera przez najbliższe dni.
 9. Przypominam parafianom, którzy mają groby na naszym cmentarzu, że dokonując wymiany nagrobka na nowy pomnik, należy zgłosić się do biura parafialnego z projektem nowego grobu od zakładu kamieniarskiego, aby uzyskać zgodę na jego postawienie, szczególnie pamiętając o pozostawieniu porządku przy montażu nowego nagrobka i wywożąc wszystkie elementy starego nagrobka na koszt własny.
 10. Przypominam również o dokonywaniu prolongaty za zmarłych parafian po 20 latach od ich pochówku. Prolongata na kolejne 20 lat - 500zł, którą regulujemy w biurze parafialnym otrzymując pokwitowanie. Ofiary te, są przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza a w sposób szczególny wywóz śmieci. Za wywożenie śmieci z naszego niebieskiego kontenera 2 razy w miesiącu płacimy 360 zł miesięcznie.
 11. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  - w czwartek 1 listopada spotykamy się w kościele i na cmentarzu modląc się za naszych zmarłych,
  - w piątek 2 listopada
  • o godz. 10.00 i 18.00 Eucharystie za zmarłych,
  • od godz. 16.30 Spowiedź dla wszystkich parafian,
  • o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 18. Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych
  - w sobotę 3 listopada
  • od godz. 9.00 odwiedzę chorych parafian z sakramentami
  • o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z Rocznych wymienianek,
  • o godz. 18.00 Msza za zmarłych z Rocznych wymienianek.
 12. W dniach 03 i 04 listopada " Dyżur różańcowy" ma 2 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 13. W dniu 9 listopada w piątek, organizujemy Pielgrzymkę dziękczynna za czas naszej dekanalnej wizytacji do Poznania. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 14.00, o godz. 15.30 zwiedzanie wystawy multimedialnej w "Bramie Poznania", zwiedzanie Muzeum archidiecezjalnego, o godz. 17.30 Różaniec w Katedrze i o godz. 18.00 Dziękczynna Eucharystia parafii naszego dekanatu i zwiedzanie katedry, powrót do Krzycka ok. godz. 21.00.
 14. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 03 listopada, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Sławomira Błaszkowskiego, Pana Pawła Handke, Pana Witolda Poloch i Pana Krzysztofa Suleja.
 15. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się", "Nasza Arka" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 16. Zmarł nasz Parafianin - śp. Zbigniew Budniaczyński, ponieważ Jego prochy są sprowadzane z Austrii, nie ma jeszcze ustalonego terminu pogrzebu. Będę o nim informował w najbliższym tygodniu.
Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Misyjną i Niedzielę Powołań.
21 października 2018 roku.


 1. Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka i swoim własnym, za czas naszej parafialnej wizytacji. W sposób szczególny, wszystkim wspólnotom i grupom, osobom starszym i chorym za poranną Mszę św. i spotkanie na Sali Wiejskiej w Krzycku Małym, Parafialnemu Caritasowi i osobom, które wsparły swoją życzliwością i pomocą ten poranny czas. Dyrekcji naszej Szkoły Podstawowej, nauczycielom i uczniom, a zwłaszcza uczniom klasy 3 Gimnazjum z Panem Katechetą i Chórowi szkolnemu, za wspaniałe szkolne spotkanie. Wszystkim parafianom uczestniczącym na spotkaniu i modlitwie za zmarłych Parafian na naszym cmentarzu. Parafialnym Radom Duszpasterskiej i Ekonomicznej, za owocne spotkanie i nakreślenie nowych wyzwań dla naszej wspólnoty. Za wieczorną Eucharystię połączoną z udzieleniem uczniom klasy 8 sakramentu bierzmowania, oraz rodzicom i młodzieży za piękne słowa i życzliwość. Księdzu Kanonikowi Stefanowi Stachowiakowi, wszystkim kapłanom naszego dekanatu, za miłe spotkanie na zakończenie wizytacji na probostwie. Wszystkim zaangażowanym w radosne przeżycie naszych spotkań i pomagającym na probostwie z całego serca Bóg zapłać.
 2. Rozpoczynamy dzisiejszą Niedzielą - Tydzień Misyjny pod hasłem: "Pełni Ducha i posłani", który jest szczególnym czasem, aby ożywić w sobie świadomość, iż Duch Święty napełnia nas i posyła włączając w misję Kościoła. W intencjach Misji, będziemy się modlić podczas naszych nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary zbierane podczas Mszy, przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. Ogromnie cieszymy się z obecności w naszej wspólnocie Kleryka Adriana z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, który razem z nami modlił się w sposób szczególny o liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii. Dziękujemy za słowa refleksje na temat powołań i formacji seminaryjnej. Ksiądz kleryk będzie po Mszach zbierał ofiary na funkcjonowanie naszego seminarium. Wraz z Towarzystwem Przyjaciół ASD w Poznaniu, zawierzamy w naszych modlitwach Kleryka Adriana i wszystkich naszych seminarzystów.
 4. Zapraszam Parafian na Nabożeństwa Różańcowe w tym tygodniu. Jeżeli Eucharystia będzie o 18.00 różaniec na rozpoczęcie, a jeżeli o 10.00 różaniec po Mszy. Wyjątkowo dzieci zapraszam w tym tygodniu na różaniec w środę o godz. 15.30.
 5. W środę - 24 października Msza św. o godz. 16.00, podczas której modlić się będziemy za Zespół Śpiewaczy "Mezzo Forte" z Krzycka Wielkiego z okazji 20 rocznicy jego istnienia i działalności artystycznej. Zapraszam wszystkich śpiewaków i sympatyków z rodzinami do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień w niedzielę - 28 października ofiary składane podczas Mszy będą przeznaczone na nasze prace remontowe.
 7. Również za tydzień będziemy przezywać 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku szczególnie modląc się za chrześcijan z Pakistanu.
 8. Wymienianki roczne (40 zł od imienia) można składać w biurze parafialnym, a wymienianki jednorazowe (ofiara dobrowolna) w kopertach podczas składki. Kartki wyłożone są z tyłu kościoła.
 9. W dniach 27 i 28 października "Dyżur różańcowy" ma 1 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 27 października, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Zygmunta Domagała, Pana Sebastiana Lipowy, Pana Witolda Piotrowskiego i Pana Dariusza Szyszka.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Miłujcie się", "Misyjne drogi", "Nasza Arka" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą
14 października 2018 r. - Dzień Papieski


 1. Przeżywamy dzisiaj w całym Kościele w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa" - Dziękując Św. Janowi Pawłowi II, za dar jego życia i wspieranie naszych rodzin, parafii i Ojczyzny w drodze umacniania naszej wiary, wartości religijnych i patriotycznych. Bóg zapłać za ofiary zbierane dzisiaj po Mszach do puszek na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk i rodzin.
 2. Dzisiaj w Rzymie Ojciec św. Franciszek, podczas trwającego Synodu poświęconego młodzieży i rozeznawania powołania - Kanonizuje 7 błogosławionych, a wśród nich: Papieża Pawła VI i Abp. Oskara Romero - wraz z całym Kościołem cieszymy się z nowych świętych, którzy będą orędować za nami w niebie.
 3. Zapraszam parafian na nabożeństwa Różańcowe. Jeżeli Msza św. w tym tygodniu będzie o godz. 18.00 - Różaniec na rozpoczęcie Eucharystii, jeżeli będzie Msza o 10.00 - Różaniec po Mszy św.
 4. Z racji Wizytacji Księdza Biskupa w naszym dekanacie i moich dziekańskich obowiązków w najbliższych tygodniach, niektóre Msze przesunięte są na godz. 10.00. Proszę o sprawdzenie godzin, ponieważ będę z Biskupem w poszczególnych parafiach dekanatu i nie będzie wtedy Mszy wieczornych i czynnego biura parafialnego.
 5. Jutro w poniedziałek - 15 października, przeżywać będziemy Wizytację Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka, który spotka się z Parafianami i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Plan wizytacji jest następujący:
  • godz. 9.00 - Msza św. dla chorych i wszystkich wspólnot parafialnych z udzieleniem sakramentu chorych.
  • godz. 10.15 - Spotkanie na sali Wiejskiej w Krzycku Małym z wszystkimi chorymi i wspólnotami.
  • godz. 12.00 - Spotkanie w Szkole Podstawowej z uczniami, Dyrekcją i Nauczycielami.
  • godz. 13.30 - Obiad na probostwie.
  • godz. 14.00 - Podpisanie ksiąg parafialnych.
  • godz. 15.00 - Spotkanie na cmentarzu, modlitwa za zmarłych - Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • godz.. 16.00 - Spotkanie z Parafialną Rada Duszpasterską i Ekonomiczną.
  • godz. 17.00 - Rozmowa z proboszczem.
  • godz. 18.00 - Eucharystia z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
  • godz. 19.30 - Kolacja z kapłanami dekanatu.
 6. Ojcowie Franciszkanie wraz z Postulantami dziękują z całego serca, za zbiórkę ziemiopłodów i artykułów spożywczych na prowadzenie kuchni i jadłodajni dla ubogich przy klasztorze we Wschowie - serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie ubogich.
 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzycku Wielkim, Nauczyciele, Rada Rodziców zapraszają - 11 listopada 2018 roku wszystkich, którym w duszy gra poezja do udziału w niezwykłym poetyckim maratonie z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Zapisy chętnych do recytacji poezji i karty uczestnictwa w bibliotece szkolnej. Bardzo serdecznie zachęcam naszych Parafian do udziału, w tym wspaniałym wydarzeniu w naszej lokalnej Małej Ojczyźnie.
 8. Wymienianki roczne od listopada (40 zł od imienia) przyjmuję w biurze parafialnym a wymienianki jednorazowe (ofiara dobrowolna), można składać podczas składki. Pamiętajmy o darze modlitwy za swoich bliskich zmarłych.
 9. We wtorek - 16 października będziemy przeżywać 40 rocznicę wyboru Św. Jana Pawła II na papieża, zapraszam bardzo serdecznie na Różaniec i Eucharystię o godz. 18.00 a po Mszy w imieniu Pana katechety Tomasza Dyba i uczniów 3 klasy Gimnazjum - zapraszam na Inscenizację poświęconą Osobie Św. Jana Pawła II i Jego przesłaniu, które kierował do nas Polaków i całego świata.
 10. Za tydzień w niedzielę - 21 października, będziemy przeżywać Dzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na Misje. W tym dniu będziemy również gościć w parafii Kleryka naszego Seminarium, który po Mszach będzie zbierał ofiary na funkcjonowanie ASD w Poznaniu.
 11. Z racji Tygodnia Misyjnego nasza niedzielna składka inwestycyjna na prace remontowe zostanie przeniesiona wyjątkowo na niedzielę - 28 października.
 12. W dniach 20 i 21 października "Dyżur różańcowy" ma 9 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 13. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 20 października, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Jacka Boroń, Pana Damiana Homa, Pana Jarosława Piosik i Pana Zbigniewa Urbańczaka.
 14. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się", "Nasza Arka" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.