Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą
30 czerwca 2019 roku.


 1. Dziękuję Wszystkim Parafianom za wspólnie przeżyte 5 lat mojej posługi proboszczowskiej i dziekańskiej w Krzycku Małym. Za wszelkie dobro, Waszą religijność, przywiązanie do Boga i wiary, zawsze okazywaną życzliwość i wsparcie, niech Matka Boża Śnieżna wyprasza nam wszystkim swojej opieki na całą przyszłość - SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.
 2. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy maja ochotę na ostatnie spotkanie na probostwie - dzisiaj od godz. 15.00 kawa, herbata, dobre ciasto i przemiłe sympatyczne rozmowy ze starym proboszczem!
 3. W imieniu nowego Proboszcza Krzyckiej Parafii - Księdza mgr Marka Denisiuka oraz Ks. Dziekana Błażeja Stróżyckiego, zapraszam wszystkich Parafian na Uroczystość Wprowadzenia na Urząd Proboszcza. Wprowadzenie nastąpi w sobotę - 06 lipca na Mszy o godz. 18.00.
 4. Z całego serca dziękuję za udział wszystkich Parafian, Pocztów Sztandarowych, Liturgicznej Służby Ołtarza, Rodziców z dziewczynkami sypiącymi kwiatki w Uroczystości Bożego Ciała, całej Oktawie i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech Kochający Bóg obdarza nas potrzebnymi łaskami i wspiera nasze życie oraz naszych rodzin - serdeczne Bóg zapłać.
 5. Zapraszam dzisiaj na ostatnie Nabożeństwo czerwcowe, które tradycyjnie w niedziele odprawiamy w naszych wioskach przy krzyżach i figurach w gronie rodzin i sąsiadów.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  w czwartek 04 lipca:
  • od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec w intencjach powołań,
  • o godz. 18.00 Eucharystia w intencjach powołań.
  w piątek 05 lipca:
  • od godz. 16.30 Spowiedź dla wszystkich parafian,
  • o godz. 17.00 Komunia Wynagradzająca,
  • od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 18.00 Naboż. do Bożego Miłosierdzia Koronka i Msza św.
  w sobotę 06 lipca:
  • od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z Rocznych wymienianek,
  • o godz. 18.00 Msza św. Za zmarłych z Rocznych wymienianek
 7. W sobotę 06 lipca wyrusza z katedry w Poznaniu - Piesza Pielgrzymka naszej archidiecezji na Jasna Górę - polecamy w naszych modlitwach wszystkich pielgrzymów.
 8. Trwa Wielki Odpust Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Zaobrzańskim - zapraszam naszych parafian do skorzystania tego pięknego czasu spotkania z Jezusem i Maryją - Plan Odpustu umieszczony w gablocie.
 9. W dniach od 08 do 13 lipca w parafii pw. Św. Kazimierza w Lesznie, będzie trwała "Katecheza Przedmałżeńska" - spotkania o godz. 19.00 w kościele - zapraszam do udziału zainteresowanych narzeczonych.
 10. Przypominam, że nasza Parafialna Pielgrzymka do Trójmiasta (Gdyni Gdańska i Sopotu ) oraz Malborka i Torunia odbędzie się w dniach od 9 do 11 września.- można się jeszcze zapisywać !!! Szczegółowe informacje o wyjeździe podam w ogłoszeniach przez nowego Ks. Proboszcza.
 11. W dniach 06 i 07 lipca "Dyżur różańcowy" ma 1 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 12. Bardzo dziękuję Rodzinom, które posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 06 lipca, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pani Łucji Bortel, Pana Grzegorza Łeszyk, Pana Mateusza Ratajczaka i Pana Tadeusza Skorupińskiego.
 13. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki" , "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów na wakacyjny czas.
 14. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Marcin Sadowski, kawaler, zam. Przemęt Zap. 1
  Katarzyna Korbel, panna, zam. Krzycko Małe
Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą
23 czerwca 2019 roku.


 1. W imieniu nowego Proboszcza Parafii Krzyckiej - Księdza mgr Marka Denisiuka, pragnę wszystkich Parafian, zaprosić na Uroczyste Wprowadzenie na Urząd Proboszcza, które nastąpi w sobotę 06 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele.
 2. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane w ubiegłą niedzielę na nasze prace inwestycyjne- zebraliśmy 1836 zł - serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała - zapraszam Parafian, przedstawicieli Pocztów Sztandarowych, dziewczynki do sypania kwiatków i Liturgiczną Służbę Ołtarza do uczestnictwa w wieczornych Eucharystiach i procesjach wokół kościoła.
 4. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach czerwcowych, w tym tygodniu w połączeniu z Procesjami Eucharystycznymi po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę zapraszam do wspólnej modlitwy w gronie rodziny i sąsiadów w naszych wioskach przy krzyżach i figurach.
 5. Zakończenie Oktawy w czwartek - 27 czerwca, po wieczornej Mszy o godz. 18.00 procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła.
 6. W piątek - 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00, Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła - zapraszam wszystkich czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje nas post.
 7. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów - w skierowanym do nas dzisiaj słowie Księdza Arcybiskupa, zostały zarysowane główne problemy i trudności z jakimi przyszło nam się zmagać we Wspólnocie Kościoła. Jesteśmy wszyscy wdzięczni Chrystusowi Dobremu Pasterzowi, za kapłanów, szczególnie tych, którzy nie zaprzepaścili i godnie niosą wszystkie obowiązki i zadania wynikające ze swego powołania - pamiętajmy w tym dniu o wszystkich kapłanach, którzy w naszym życiu wiele znaczyli i prowadzili nas swoim przykładem i wiernością do Boga w swoich osobistych modlitwach.
 8. Towarzystwo Chrystusowe organizuje po raz kolejny spotkanie młodzieży "Góra Tabor" a przyświecać będzie w tym roku hasło: "Ducha nie gaście"- spotkania w dniach od 24 do 28 czerwca w Mórkowie koło Leszna -zapraszam w sposób szczególny naszą młodzież, która zakończyła naukę w naszej szkole i oczekują na dostanie się do nowych szkół ( może to być wyjątkowa okazja, aby podziękować Panu Bogu za mijający czas a zarazem prośba, o wszelkie łaski w nowym miejscu nauki) a także naszych kandydatów do bierzmowania.
 9. W Gostyniu w Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej na Świętej Górze od 25 do 29 czerwca, będą trwały Dni Młodych "Paradiso" - jak zapewniają organizatorzy, również w tym roku, młodzi z całej archidiecezji będą mogli przeżyć kilka wspaniałych dni wypełnionych inspirującymi spotkaniami i warsztatami rozwijającymi talenty. Będzie to także okazja do modlitwy, wielbienia i uczestnictwa w koncertach muzyki chrześcijańskiej. Szczegółowe informacje i zapisy na paradiso2019.pl.
 10. W sobotę - 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła- zapraszam na Msze św. wieczorem o godz. 18.00, podczas której będziemy polecać Kochającemu Bogu Stolicę Piotrową i Papieża Franciszka. Ofiary zbierane podczas tej Eucharystii są tradycyjnie przeznaczone na wszelkie działania Stolicy Apostolskiej.
 11. W przyszłą niedzielę - 30 czerwca, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach i Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Charbielinie Ks. kanonik Leszek Grzelak, organizują na Wzgórzu Kościelnym w Charbielinie "Przegląd Maryjnych Zespołów Śpiewaczych - rozpoczęcie o godz. 14.00 Mszą św. - serdecznie zapraszam Parafian do udziału.
 12. W dniach 29 i 30 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 9 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 13. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 29 czerwca, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Andrzeja Kiczka, Pana Przemysława Kubskiego, Pana Hieronima Pawlaka i Pana Tomasza Stodulskiego.
 14. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 15. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Jakub Tomczak, kawaler, zam. Leszno Zap. 2
  Marlena Budzinska, panna, zam. Krzycko Wielkie.
Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy
16 czerwca 2019 roku.


 1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki z dniem 1 lipca 2019 roku, mianował nowym Proboszczem parafii pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym Księdza mgr Marka Denisiuka, który ostatnio pracował w Obornikach Wlkp. - zawierzamy posługę nowego Duszpasterza opiece Matki Bożej Śnieżnej i naszych świętych patronów.
 2. Dziękuję wszystkim Parafianom za składane dzisiaj ofiary na nasze prace inwestycyjne, przekazywane ofiary na konto parafialne oraz za okazywaną pomoc w ostatnim tygodniu, szczególnie Wszystkim pomagającym w pakowaniu i mojej przeprowadzce - serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszam parafian na Nabożeństwa Czerwcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty w kościele o godz. 18.00. W niedzielę zapraszam do wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych wioskach przy krzyżach i figurach w gronie rodziny i sąsiadów.
 4. W sobotę nasi lektorzy i ministranci uczestniczyli w Gali Zwycięzców odbywających się w mijającym sezonie rozgrywek sportowych naszej archidiecezji - jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy naszym zwycięzcom, życząc dalszych sukcesów liturgicznych i sportowych.
 5. W poniedziałek - 17 czerwca, Liturgiczna Służba Ołtarza - lektorzy i ministranci w podziękowaniu za ich sukcesy mają wspólny wyjazd na Stadion "LECHA" w Poznaniu, gdzie odbędą profesjonalny trening z zawodnikami Lecha, zwiedzą stadion i będą się integrować. Wyjazd z parkingu przy szkole o godz. 11.00.
 6. We wtorek - 18 czerwca odprawiona zostanie Uroczysta Msza św. w kościele o godz. 16.30 na zakończenie nauki klasy III gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej, połączona z zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów. Zapraszam bardzo serdecznie Dyrekcję, całe Grono Pedagogiczne, wszystkich Pracowników szkoły oraz Rodziców i Opiekunów naszych uczniów do wspólnej dziękczynnej modlitwy.
 7. W czwartek - 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana tradycyjne - Bożym Ciałem, w tym dniu Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna Procesja w kierunku Krzycka Wielkiego do 4 ołtarzy. Zapraszam serdecznie do udziału wszystkich Parafian, zapraszam wszystkie Poczty Sztandarowe naszej Parafii, całą Liturgiczną Służbę Ołtarza - lektorów i ministrantów a w sposób szczególny nasze dziewczynki z klasy pierwszej i drugiej oraz z przedszkola do sypania kwiatków. Parafian proszę o zbieranie płatków kwiatów do sypania przed Jezusem Eucharystycznym dla naszych dziewczynek.
 8. W Oktawie Bożego Ciała Msze z procesją na zakończenie wokół kościoła o godz. 18.00.
 9. W dniach 22 i 23 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 8 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 22 czerwca, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Romana Budzińskiego, Pana Grzegorza Pindara, Pana Józefa Styczyńskiego i Pana Tadeusza Wawrzyniaka.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 12. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:

  Jakub Ambroży, kawaler, zam. Krzycko Małe Zap. 3
  Agata Zachariasz, panna, zam. Witów.

  Jakub Tomczak, kawaler, zam. Leszno Zap. 1
  Marlena Budzinska, panna, zam. Krzycko Wielkie.
Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
09 czerwca 2019 roku.


 1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasza archidiecezja przeżywa piękną uroczystość Sakry Biskupiej Księdza dr Szymona Stułkowskiego, byłego Rektora naszego Seminarium. Głównym Konsekratorem tej uroczystości będzie Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki a współkonsekratorami Biskupi Pomocniczy - Wikariusze Generalni: Ks. Bp. Grzegorz Balcerek i Ks. Biskup. Damian Bryl. Święcenia biskupie rozpoczną się o godz. 15.00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu, na które zaprasza wszystkich archidiecezjan Ks. Arcybiskup.
 2. Z całego serca dziękuję wszystkim Parafianom i delegacjom za udział w uroczystościach pogrzebowych mojego Ojca śp. Bogusława Rembalskiego. Za udział w Mszy pogrzebowej, uroczystościach na cmentarzu w Luboniu oraz za wszystkie zamówione intencje, które odprawię jeszcze do końca czerwca - serdeczne Bóg zapłać za waszą obecność, pamięć i modlitwy.
 3. Dziękuję w imieniu Rektorów, Dziekana Wydziału Teologicznego i Dyrektorów szkół katolickich za składane dzisiaj po Mszach ofiary do puszek na uczelnie i szkoły - Bóg zapłać.
 4. Zapraszam Parafian na Nabożeństwa Czerwcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty w kościele o godz. 18.00. W niedzielę zapraszam do wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych wioskach przy krzyżach i figurach w gronie rodziny i sąsiadów.
 5. W poniedziałek - 10 czerwca, Święto NMP Matki Kościoła na wieczorną Mszę o godz. 18.00, szczególnie zapraszam Wspólnotę Różańcową a w czwartek -13 czerwca - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam Parafialne Towarzystwo Przyjaciół ASD w Poznaniu.
 6. W czwartek - 13 czerwca, po wieczornej Mszy o godz. 18.45 Nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 7. W piątek - 14 czerwca zapraszam na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 wszystkich czcicieli Św. Walentego.
 8. W sobotę -15 czerwca, nasi Ministranci, którzy brali udział w sportowych rozgrywkach diecezjalnych i ogólnopolskich, będą brali udział w Gali Zwycięzców, którą organizuje Sekcja Sportowa Liturgicznej Służby Ołtarza naszej archidiecezji w Hali sportowej w Wirach koło Poznania.
 9. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy - będzie to 3 niedziela miesiąca, ofiary są przeznaczone na nasze prace remontowe.
 10. Z wyprzedzeniem informuję, że 17 czerwca w poniedziałek nasi ministranci mają wspólny wyjazd w podziękowaniu za ich sportowe sukcesy do Poznania na Stadion Lecha, gdzie odbędą profesjonalny trening z zawodnikami Lecha, zwiedza stadion i będą się integrować. Wyjazd z parkingu przy probostwie o godz. 11.00.
 11. We wtorek - 18 czerwca, odprawiona zostanie Uroczysta Msza Św. w kościele o godz. 16.30 na zakończenie nauki klasy VIII i III Gimnazjum połączona z zakończeniem Roku Szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów.
 12. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała - 20 czerwca. Tradycyjna Procesja wyruszy po Mszy o godz. 9.00 w kierunku Krzycka Wielkiego. Proszę o podanie informacji o rodzinach przygotowujących 4 ołtarze na trasie procesji.
 13. W dniach 15 i 16 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 7 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 14. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 15 czerwca, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Stefana Budzińskiego, Pana Zenona Nowickiego, Pana Waldemara Ratajczaka i Pana Artura Szady.
 15. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 16. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Mikołaj Katkowski, kawaler, zam. Olsztyn zap. 3
  Agata Piotrowska, panna, zam. Sądzia.

  Jakub Ambroży, kawaler, zam. Krzycko Małe Zap. 2
  Agata Zachariasz, panna, zam. Witów.
 17. Zmarli nasi Parafianie: śp. Władysław Stanek z Krzycka Wielkiego i śp. Krystyna John z Krzycka Wielkiego - pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa
02 czerwca 2019 roku.


 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za uroczystości, które wspólnie przeżywaliśmy z okazji Jubileuszu 50 lecia sakramentu kapłaństwa Księdza Kanonika Stefana Stachowiaka i 20 rocznicy moich świeceń kapłańskich. Za Waszą ogromną życzliwość, przekazane piękne życzenia oraz kwiaty i wsparcie, a także ofiary przekazane przy tej okazji. Niech Chrystus Dobry Pasterz, wynagrodzi Wam dobroć waszych serc i szacunek jakim darzycie kapłanów oraz modlitwy, które umacniają i pomagają nam w codziennej posłudze i realizacji swojego powołania - Bóg zapłać!!!
 2. Serdeczne podziękowania za czas naszych Misji - przekazuje Ojciec Józef Niesłony oraz za wszystkie ofiary przekazane na dzieła ewangelizacyjne oraz misje Zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej.
 3. Ogromnie dziękuję za ofiary przekazane w ubiegłym tygodniu na nasze prace inwestycyjne i remontowe, udało się zebrać: 2158 zł - Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele w Polsce, Święto Dziękczynienia pod hasłem: "Dziękujemy za Wielkich Pasterzy Św. Jana Pawła II i Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego". Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 5. Rozpoczął się miesiąc czerwiec, poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - zapraszam na nabożeństwa od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w kościele a w niedziele zachęcam parafian do odmawiania Litanii wraz z rodzinami i sąsiadami przy naszych Krzyżach i figurach w poszczególnych wioskach.
 6. W środę - 05 czerwca, zapraszam na zebranie Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną - spotkanie na probostwie o godz. 19.30.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  w czwartek - 06 czerwca:
  • od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec w intencjach powołań,
  • o godz. 18.00 Msza w intencjach powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  w piątek - 07 czerwca:
  • od godz. 16.30 Spowiedź dla wszystkich parafian,
  • o godz. 17.00 Komunia Św. Wynagradzająca,
  • o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 8. W czwartek - 06 czerwca, nauka przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w ramach katechezy dorosłych - spotkanie o godz. 18.45 w kościele.
 9. Również w czwartek - 06 czerwca, zapraszam parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne" spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 10. W sobotę - 08 czerwca odwiedzę chorych parafian z sakramentami świętymi od godz. 9.00.
 11. Również w sobotę - 08 czerwca, zapraszam na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z klasy 7. Po Mszy, krótkie spotkanie - bardzo proszę kandydatów o zabranie swoich indeksów.
 12. W niedzielę - 09 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu nasza archidiecezja, przeżywać będzie szczególną uroczystość Sakry nowego Biskupa Pomocniczego naszej archidiecezji Ks. dr Szymona Stułkowskiego w Katedrze Poznańskiej o godz. 15.00. Na uroczystość wszystkich archidiecezjan zaprasza Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki.
 13. W niedzielę o godz. 8.30 - Msza św. w intencjach naszego byłego Proboszcza Ks. Radcy Mariana Balcerka z okazji 26 rocznicy jego śmierci - zapraszam parafian do wspólnej modlitwy.
 14. Również w przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie naszej archidiecezji.
 15. Zapraszam serdecznie parafian do udziału w naszej Parafialnej Pielgrzymce Autokarowej do Trójmiasta (Gdańska, Gdyni i Sopotu) oraz do Malborka i Torunia, w dniach od 9 do 11 września z naszym zaprzyjaźnionym Biurem Pielgrzymkowym "FRATER". Zapisy w biurze parafialnym - Cena 600 zł od osoby Bardzo proszę o regulowanie całej sumy do końca czerwca.
 16. W dniach 08 i 09 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 6 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 17. Bardzo dziękuję Rodzinom za pomoc w sprzątaniu kościoła, obejścia i przekazane ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 08 czerwca zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Michała Gaborskiego, Pana Przemysława Kołodzieja, Pana Dariusza Kulas i Pana Roberta Wojciechowskiego.
 18. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 19. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Mikołaj Katkowski, kawaler, zam. Olsztyn Zap. 2
  Agata Piotrowska, panna, zam. Sądzia.

  Jakub Ambroży, kawaler, zam. Krzycko Małe Zap. 1
  Agata Zachariasz, panna, zam. Witów.
 20. Zmarł nasz parafianin śp. Zdzisław Piasecki z Krzycka Wielkiego. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną
26 maja 2019 roku.


 1. Z ogromną radością przeżywamy dzisiaj Uroczystości Jubileuszowe Księdza Kanonika Stefana Stachowiaka z okazji Jego 50 Rocznicy Sakramentu Kapłaństwa. Podczas Eucharystii o godz. 11.30 będziemy jako Rodzina Parafialna dziękować Kochającemu Bogu za dar posługiwania i wspaniałą pracę duszpasterska jaką realizował Ks. Jubilat a dawny Proboszcz Parafii Krzyckiej w latach 1995 - 2014. Ksiądz Kanonik zaprasza bardzo serdecznie wszystkich Parafian do udziału w Mszy Jubileuszowej. Uroczystości rozpoczną się od procesyjnego wprowadzenia Dostojnego Księdza Kanonika do świątyni, gdzie będzie przewodniczył Mszy Koncelebrowanej sprawowanej z podziękowaniem za dar kapłaństwa. Po zakończeniu Mszy, wszystkie delegacje, zaproszeni goście i parafianie będą mieli okazje złożyć serdeczne życzenia naszemu Drogiemu Księdzu Kanonikowi.
 2. Cieszymy się również z wiadomości, że Ojciec Święty Franciszek, w dniu 24 maja, mianował nowego Biskupa Pomocniczego naszej Archidiecezji - Księdza Dr Szymona Stułkowskiego, dotychczasowego Rektora naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Życzymy Księdzu Biskupowi nominatowi wielu łask Bożych w odpowiedzialnej posłudze pasterskiej w naszej archidiecezji oraz Opieki Matki Bożej Śnieżnej szczególnie na czas Nawiedzenia Jej Obrazu w naszych parafiach.
 3. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki z dniem 01 lipca mianował mnie Proboszczem Parafii pw. Świętego Marka Ewangelisty w Poznaniu na Osiedlu Czecha. Do naszej wspólnoty również z dniem 01 lipca przychodzi Nowy Proboszcz Ksiądz Jan Kasztelan z Kwilcza. Przyjmujemy nowe decyzje z ogromną pokorą i zrozumieniem, szanując decyzje Najdostojniejszego Księdza Arcybiskupa i życzymy nowemu Proboszczowi wszelkich łask, opieki Matki Najświętszej oraz naszych patronów Św. Walentego, Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II.
 4. Z całego serca dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane dzisiaj na nasze prace remontowe oraz wszystkim, którzy przekazali w ostatnim czasie jedzenie i produkty spożywcze na probostwo - serdeczne Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 5. W ostatnich dniach miesiąca majowego zapraszam Parafian na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku w kościele o godz. 18.00. Od soboty rozpoczniemy Nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszach św. będziemy odprawiać Procesje błagalne o dobre urodzaje:
  • w poniedziałek procesja do Krzyża w Krzycku Małym,
  • we wtorek procesja do Figury Świętego Józefa,
  • w środę procesja wokół kościoła.
  Zapraszam do udziału wszystkich parafian, nasze poczty sztandarowe a w sposób szczególny wszystkich rolników, gospodarzy, sadowników, leśników, ogrodników, pszczelarzy i działkowców.
 7. We wtorek - 28 maja - Parafialny Zespół Caritas, będzie wydawał żywność i produkty spożywcze dla potrzebujących parafian od godz. 15.00 na salce parafialnej - zapraszam zainteresowane rodziny.
 8. W czwartek - 30 maja, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w ramach katechezy dorosłych - spotkanie o godz. 18.45 w kościele.
 9. W sobotę - 01 czerwca Pierwsza sobota miesiąca:
  • od godz 17.30 Różaniec za zmarłych z Rocznych Wymienianek,
  • o godz. 18.00 Msza za zmarłych z Rocznych Wymienianek.
  Do chorych parafian przyjadę z sakramentami w sobotę 07 czerwca od godz. 9.00.
 10. Ksiądz Arcybiskup wyświecił w sobotę nowych 11 Diakonów, a w sobotę 01 czerwca, wyświeci nowych 7 kapłanów dla naszej archidiecezji. Polecamy nowo wyświeconych Chrystusowi Dobremu Pasterzowi oraz opiece Matki Bożej.
 11. Za tydzień w niedzielę - 02 czerwca, będziemy obchodzili w całym Kościele w Polsce XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: "Dziękujemy za Wielkich Pasterzy Św. Jana Pawła II i i Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego". Po Mszach zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 12. Zapraszam naszych Parafian do udziału w naszej Pielgrzymce autokarowej do Trójmiasta (Gdańska, Gdyni i Sopotu) oraz z do Malborka i Torunia. W dniach od 9 do 11 września ( oczywiście pomimo zmian proboszczowskich - jadę z Wami!!!). W związku z tym, bardzo proszę, aby całość opłaty pielgrzymkowej 600zł uregulować do końca czerwca!!!
 13. W dniach 01 i 02 czerwca "Dyżur różańcowy" ma 5 Róża zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 14. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Z całego serca dziękuje wszystkim mieszkańcom Krzycka Małego za pomoc w porządkowaniu kościoła, życzliwość i ofiarność. Za tydzień w dniu - 01 czerwca, zapraszam do sprzątania pierwsze Rodziny z Krzycka Wielkiego: Pana Tomasza Poniży, Pana Edwarda Rozynek, Pana Arkadiusza Schmidt i Pana Pawła Urbańczak.
 15. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi" "Miłujcie się" i inne czasopisma. Zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 16. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Mikołaj Katkowski, kawaler, zam. Olsztyn Zap. 1
  Agata Piotrowska, panna, zam. Sądzia.
Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną
19 maja 2019 roku.


 1. Jesteśmy ogromnie wdzięczni jako Rodzina Parafialna Przewielebnemu Ojcu Józefowi Niesłony OMI za wspólny czas naszych Misji Parafialnych i rekolekcji szkolnych, które przygotowywały nas do rozpoczętej wczoraj w Poznaniu Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej archidiecezji. Składamy serdeczne podziękowanie za ogromne zaangażowanie i duszpasterską roztropność, za wszystkie Eucharystie, homilie, nabożeństwa, sakrament pokuty, rozmowy i spotkania z nami w czasie tych majowych dni. Życzymy Ojcu wszelkich łask, na drodze jego ewangelizacyjnych działań a Matka Boża Śnieżna niech roztacza opiekę nad Ojcem i całym Zgromadzeniem Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej - Szczęść Boże.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 11.30 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, zostaną przyjęci nowi ministranci. Zawierzamy wstawiennictwu Św. Dominika Savio: Jana Kędziorę, Patryka Marcinkowskiego i Patryka Wośkowiaka oraz ich Rodziców i bliskich.
 3. Parafian, którzy wybierają się w poniedziałek - 20 maja na Uroczystości Jubileuszowe Ks. Kan. Stefana Stachowiaka do Katedry Poznańskiej busem - informuję, że wyjeżdżają z parkingu przy probostwie o godz. 8.30. Przypominam wszystkim, którzy wybierają się na te uroczystości że Msza św. w Katedrze rozpoczyna się o godz. 11.00. Ks. Kanonik będzie przyjmował życzenia przed Msza o godz. 10.30.
 4. Za tydzień w niedzielę 26 maja wielka uroczystość w naszej parafii. Podczas Eucharystii o godz. 11.30 swój Jubileusz 50 lecia sakramentu Kapłaństwa będzie obchodził były Proboszcz naszej wspólnoty w latach 1995 - 2014 Przewielebny Ksiądz Kanonik Stefan Stachowiak. To ogromnie radosne wydarzenie w naszej wspólnocie parafialnej. Uroczystość rozpocznie się procesją wprowadzająca Najdostojniejszego Ks. Jubilata do kościoła. Bardzo proszę o udział wszystkich Pocztów Sztandarowych, całej Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Delegacji. Na Uroczystości w kościele Ks. Kanonik zaprasza wszystkich parafian, którzy na zakończenie Mszy będą mogli złożyć swoje życzenia zacnemu Jubilatowi.
 5. Zapraszam bardzo serdecznie na Nabożeństwa Majowe - od poniedziałku di soboty o godz. 18.00 w kościele a w niedziele zapraszam w gronie rodziny i sąsiadów do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej, przy naszych krzyżach i figurach szczególnie tych nowo poświęconych w naszych wioskach.
 6. W środę - 22 maja zapraszam na wieczorną Mszę o godz. 18.00 wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II. W tym roku rozpoczynają się przygotowania do 100 rocznicy urodzin naszego świętego papieża, które będziemy obchodzić za rok 18 maja 2020 roku.
 7. W czwartek - 23 maja zapraszam naszych parafian i wszystkich, którzy chcą poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 8. Zapraszam Parafian do udziału w naszej Pielgrzymce autokarowej do Trójmiasta (Gdyni, Gdańska i Sopotu) oraz Malborka i Torunia w dniach od 09 do 11 września 2019 roku. Zapisy w biurze parafialnym lub telefonicznie. Cena od osoby 600 zł. Do końca maja regulujemy pierwszą ratę 200 zł.
 9. W dniach 25 i 26 maja - "Dyżur różańcowy" ma 4 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 25 maja, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Przemysława Janowicz, Pana Marka Niemczyk, Pana Dariusza Pawłowskiego i Pana Krzysztofa Rachmajda.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną - 12 maja 2019 r.
MISJE PARAFIALNE: "Z Maryją w nowe czasy".


 1. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Księdzu Arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu Metropolicie Poznańskiemu, za przekazane naszej wspólnocie parafialnej szczególne błogosławieństwo na czas Misji Parafialnych - przygotowujących nas do Peregrynacji Kopi Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszych parafiach i całej archidiecezji.
 2. Z ogromną radością witamy w naszej rodzinie parafialnej Ojca Józefa Niesłony OMI - misjonarza należącego do Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który podjął się przygotowania nas w Misjach Parafialnych do uroczystości, które przeżywać będziemy w naszej wspólnocie w dniach 01 i 02 października, gdy Matka Boża nawiedzi nas w swojej Ikonie. Dziękuję za Jego serdeczność i gotowość podjęcia się tego zadania oraz prowadzenia w tym roku, również rekolekcji dla uczniów naszej szkoły. Prosimy, aby Ojciec czuł się pośród nas jak w swojej rodzinie, umacniając nas swoją duszpasterska mądrością i przekazując nam słowa, które sprawią że jeszcze bardziej będziemy Kochać Chrystusa, wkraczając z "Maryją w nowe czasy" - serdeczne Szczęść Boże.
 3. Plan naszych Misji Parafialnych, jest już wszystkim znany z folderów oraz umieszczonych informacji na naszej stronie internetowej, jeśli jeszcze ktoś nie posiada folderu nasi ministranci będą po Mszach rozdawać informacje, aby włączyć się jak najgorliwiej w ten święty dla nas czas.
 4. Dzisiaj mija 20 rocznica śmierci Śp. Księdza Arcybiskupa Jerzego Stroby, (który w naszym kościele dokonał przed laty poświecenia organów) - polecamy zmarłego Pasterza i zmarłych duszpasterzy naszej parafii, Miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.
 5. W poniedziałek - 13 maja w dzień i rocznicę Objawień Matki Bożej Fatimskiej uczniowie klasy IV - będą przeżywać rocznice swojej Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam nasze dzieci wraz z całymi Rodzinami na Dziękczynną Eucharystie o godz. 18.00.
 6. We wtorek - 14 maja, będziemy się modlić podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 w intencjach całej Wspólnoty Św. Walentego. Zapraszam w tym dniu po Mszy wieczornej o godz. 18.00, wszystkich liderów grup, wspólnot, stowarzyszeń parafialnych, na krótkie spotkanie informacyjne w sprawie Jubileuszu Ks. kan. Stefana Stachowiaka.
 7. W czasie naszych misji, będziemy się w dniach: 16, 17 i 18 maja - modlić podczas Mszy św za wszystkich Fundatorów naszych nowych kaplic i figur, za wszystkie Osoby, które pomagały w montażu, zagospodarowaniu i aranżacji terenu, w tych nowych miejscach naszej modlitwy i refleksji duchowych.
 8. Przypominam naszym parafianom, że 20 maja w poniedziałek, organizowany jest wyjazd parafian na uroczystości Jubileuszowe Ks. kan. Stefana Stachowiaka w katedrze poznańskiej. Wyjazd z parkingu przy probostwie o godz. 8.30. Regulowanie płatności 25 zł w samochodzie. Ks. Kanonik będzie przyjmował życzenia od godz. 10.30 przed katedrą, gdyż po Mszy św. będzie ze swoimi Kolegami Jubilatami na spotkaniu z Księdzem Arcybiskupem.
 9. Za tydzień w niedzielę - 19 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30 zostaną przyjęci do grona Liturgicznej Służby Ołtarza - ministrantów, nasi kandydaci: Patryk Marcinkowski, Jan Kędziora i Patryk Wośkowiak - zapraszam Rodziny naszych kandydatów do wspólnej modlitwy w intencjach naszych nowych ministrantów.
 10. Z racji Misji, ofiary zbierane podczas Mszy św. w tygodniu i podczas składki w przyszłą niedzielę - będą przeznaczone na działania misyjne i ewangelizacyjne Ojca Józefa Niesłony. Dlatego też nasza składka inwestycyjna, jest przeniesiona na ostatnią niedzielę - 26 maja.
 11. Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy pomagali w różnych pracach przy kościele i probostwie:
  • Firmie Stolarskiej Państwa Tadeusza i Ryszarda Cieślików, za wszystkie prace stolarskie i renowacyjne przy naszych drzwiach kościelnych, krzyżu misyjnym oraz krzyżu na cmentarzu,
  • Pani Krystynie Krawczyk, Panu Julianowi Urbańczak, Państwu Justynie i Tomaszowi Dyba za prace ogrodnicze przy kościele i probostwie oraz kompozycje kwiatowe w kościele.
 12. W dniach 18 i 19 maja "Dyżur różańcowy" ma 3 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 13. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół i obejście oraz przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 18 maja, zapraszam do sprzątania rodziny: Pana Grzegorza Grześkowiaka, Pana Mateusza Józefowskiego, Pana Michała Kopka i Pana Przemysława Szwajor.
 14. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną
05 maja 2019 r.


 1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą - XI Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12). Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań, modlili się do Boga o pomoc; i jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i odważnie głosili słowo Boże. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy również Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego - niech Słowo Boże otwiera nas na zawartą w nim moc Ducha Prawdy, Ducha Wspomożyciela, Ducha Stworzyciela i Odnowiciela. Zróbmy wszystko, aby dzisiaj i w najbliższych dniach tygodnia sięgać po Pismo Święte i w ramach swojej modlitwy, czytając Biblię zatrzymać się w tej nieustannej gonitwie codzienności nad Bożym Słowem.
 2. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary przekazane w Uroczystość Bożego Miłosierdzia na Caritas naszej archidiecezji i wspieranie różnych dzieł charytatywnych i inicjowanych przez nasz Parafialny Zespół Caritas. Bardzo dziękuję naszym parafianom, za przekazywana Daninę diecezjalną i parafialną, szczególnie 342 Rodzinom za złożone w tym roku ofiary - serdeczne Bóg zapłać.
 3. Bardzo dziękuję za owocne posiedzenie naszych Rad - Duszpasterskiej i Ekonomicznej w sprawie zbliżających się uroczystości - Misji Parafialnych i Jubileuszu Ks. kan. Stefana Stachowiaka. Lista osób, które wyjeżdżają na uroczystości - 18 maja na rozpoczęcie Nawiedzenia Matki Bożej i na Uroczystości Jubileuszowe - 20 maja do katedry w Poznaniu już są zapełnione. Pragnę poinformować, że postanowiono, iż w dawnej salce parafialnej, dziś służącej jako magazyn Caritasu parafialnego, będą po remoncie zainstalowane toalety dla parafian.
 4. Nasza Liturgiczna Służba Ołtarza - lektorzy i ministranci, brali udział w XIV Mistrzostwach Polski w Piłce Halowej w Skierniewicach i Sochaczewie. Występowało w rozgrywkach 154 drużyn z 43 archidiecezji i diecezji w Polsce w trzech kategoriach: ministranci, lektorzy młodsi (nasza parafia) i lektorzy starsi. W swojej kategorii nasi Ministranci zajęli - 23 miejsce na 43 inne drużyny to wielki sukces. Jesteśmy wdzięczni naszym lektorom i ministrantom za wspaniałą rywalizację a wszystkim Opiekunom (szczególnie Panom Markowi Wróblewskiemu i Maciejowi Kędziorze) oraz sponsorom, jeszcze raz dziękuję za to wspaniałe sportowe wydarzenie. W czerwcu nasi ministranci - sportowcy odbiorą puchary i medale za zajęcie najwyższych miejsc w naszych rozgrywkach archidiecezjalnych.
 5. Trwa piękny majowy - Maryjny miesiąc, zapraszam serdecznie parafian, na Nabożeństwa Majowe: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w kościele, a w niedziele zapraszam do odprawiania nabożeństw w naszych wioskach przy krzyżach i figurach.
 6. W środę - 8 maja, obchodzimy uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika - Głównego Patrona Polski, podczas Mszy i nabożeństwa majowego, będziemy polecać Kochającemu Bogu nasza Ojczyznę za wstawiennictwem Matki Bożej.
 7. W czwartek - 09 maja, zapraszam parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 8. Od najbliższej soboty - 11 maja do niedzieli 19 maja, dla naszej Wspólnoty Parafialnej wyjątkowy czas Misji Parafialnych pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy" - przygotowujące nas do Nawiedzenia Maryi w kopi Ikony Jasnogórskiej. Poprosiłem o poprowadzenie tego świętego czasu Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej - Ojca Józefa Niesłony OMI z Poznania. Wszyscy otrzymaliśmy foldery z całym planem misji, rozpisanym na poszczególne dni. Bardzo serdecznie Was wszystkich zapraszam, aby skorzystać z tych religijnych i duchowych wydarzeń. Każdy dzień ma swoją tematykę i poświęcony jest różnym tajemnicom naszej wiary. Zróbmy wszystko co możliwe, aby spróbować jak najowocniej przeżyć wspólnie ten czas. Umieśćmy plany misji w widocznym miejscu i przypominajmy w naszych rodzinach, o tych wydarzeniach, aby przygotowywać się na Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej, które będziemy przeżywać w dniach 01 i 02 października w naszej parafii.
 9. Również za tydzień w dniach: 13, 14 i 15 maja, uczniowie naszej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzycku Wielkim, będą przeżywać swoje szkolne rekolekcje w godzinach przedpołudniowych. Po naukach i Mszach wracają na lekcje do szkoły. Plany będą podane na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym.
 10. W dniach 11 i 12 maja "Dyżur różańcowy" ma 2 Róża zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 11. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne |Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 11 maja, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pani Wandy Kiereckiej, Pani Anny Pieprzyk, Pana Ryszarda Cieślik i Pana Grzegorza Grzemskiego.
 12. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 13. Zmarła nasza parafianka Śp. Maria Antkowiak z Krzycka Wielkiego. Pogrzeb we wtorek - 07 maja o godz. 13.00. Różaniec odprawiany jest w domu o godz. 19.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Miłosierdzia Bożego
28 kwietnia 2019 roku.


 1. Rozpoczynamy dzisiejszą Uroczystością Miłosierdzia Bożego, patronalne święto Caritasu. Dziękujemy Dobremu Bogu za wstawiennictwem Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II za wszystkich, którzy tworzą nasz Parafialny Zespół Caritas, osoby, które zawsze chętnie wspierają wszelkie inicjatywy charytatywne. Dzisiaj po Mszach będzie można, ofiarami składanymi do puszek wesprzeć szerokie działania Caritasu naszej archidiecezji.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom, które w czasie Wielkiego Postu zbierały drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, a dzisiaj podczas Mszy o godz. 11.30 przekażą je w procesji z darami, wspierając w tym roku szczególnie seniorów i osoby przebywające w szpitalach - serdeczne Bóg zapłać.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazane w czasie Triduum Paschalnego, szczególnie za ofiary przekazane na Kościoły chrześcijańskie w Ziemi Świętej, z Grobu Pańskiego, za ofiary przekazane na Jałmużnę Postną, ofiary przekazane w drugim dniu świąt na uczelnie wyższe, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie naszej archidiecezji. Bardzo dziękuje za przekazane w ostatnim czasie produkty spożywcze, warzywa, owoce i pieczywo od życzliwych Parafian na probostwo - serdecznie dziękuję za dobroć Waszych serc.
 4. Ogromnie dziękuję za przekazywane ofiary na Daninę diecezjalna i parafialną, szczególnie 312 rodzinom, które już przekazały ofiary, pozwalając tym samym, wywiązać się z wszystkich naszych zobowiązań wobec archidiecezji - Serdeczne Bóg zapłać.
 5. W poniedziałek - 29 kwietnia, zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną dla omówienia zbliżających się naszych Misji Parafialnych i Jubileuszu Ks. Kanonika Stefana Stachowiaka. Spotkanie na probostwie o godz. 19.30.
 6. We wtorek - 30 kwietnia, obchodzimy Uroczystość Świętego Wojciecha - biskupa i męczennika - Głównego Patrona Polski. Podczas Mszy o godz.18.00 polecać będziemy za Jego wstawiennictwem wszystkie sprawy naszej Ojczyzny.
 7. Od środy - 01 maja, rozpoczynamy piękny miesiąc majowy, poświęcony szczególnej czci Matki Najświętszej - zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w kościele, a w niedziele zapraszam Parafian, aby nabożeństwa odprawiać rodzinnie i z sąsiadami przy naszych figurach i krzyżach.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  - w czwartek - 02 maja
  • od godz. 17.00 Spowiedź dla wszystkich parafian,
  • o godz. 17.30 Komunia Św. Wynagradzająca,
  • od godz. 17. 30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, i Różaniec w intencjach powołań,
  • o godz. 18.00 Majowe i Eucharystia w intencjach powołanych i o nowe powołania.
  - w piątek - 03 maja - Uroczystość NMP. Królowej Polski.
  - w sobotę - 04 maja
  • od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z Rocznych wymienianek,
  • o godz. 18.00 Majowe i Msza za zmarłych z wymienianek.
 9. W dniach 01 i 02 maja, nasza Liturgiczna Służba Ołtarza - lektorzy i ministranci wyruszają na XIV Mistrzostwa Polski w Piłce Halowej do Skierniewic i Sochaczewa. Życzymy naszym sportowcom wspaniałych rozgrywek i zajęcia miejsca na podium. Jeszcze raz dziękując wszystkim Instytucjom, Firmom i Osobom prywatnym oraz naszym Parafianom za wsparcie finansowe tego wyjazdu. Będziemy ich polecać Kochającemu Bogu i wstawiennictwu Św. Dominika Savio - patrona ministrantów.
 10. W piątek - 03 maja, w całym Kościele w Polsce obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Eucharystie o godz. 8.30, 10.00 i 11.30. Będziemy w sposób szczególny zawierzać Maryi nasze Misje Parafialne oraz Ojca Józefa Niesłony - Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie dla nasz prowadził misje i szkolne rekolekcje. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych na naszych domach i posesjach. W tym dniu z okazji uroczystości nie ma postu.
 11. W tym dniu będziemy również, podczas Mszy św. o godz. 11.30 w sposób szczególny modlić się w intencjach naszych Strażaków z Krzycka Wielkiego, Krzycka Małego i Sądzi - zawierzając ich wstawiennictwu Św. Floriana Patrona Strażaków.
 12. Zapraszam do udziału w naszej Parafialnej autokarowej Pielgrzymce do Trójmiasta (Gdańska Gdyni i Sopotu) oraz do Malborka i Torunia, w dniach od 9 do 11 września. Zapisy w biurze parafialnym lub telefonicznie. Cena od osoby 600 zł. W m
 13. aju osoby, które już się zapisały ( 30 parafian) proszę o wpłacenie pierwszej raty - 200 zł.
 14. Za tydzień w niedzielę - 05 maja, będziemy obchodzić Niedziele i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego oraz Narodowy dzień czytania Pisma Świętego.
 15. Ks. Kan. Stefan Stachowiak, będzie przed uroczystościami w naszej parafii obchodził wraz ze swoimi kolegami, którzy 50 lat temu otrzymali święcenia kapłańskie, przeżywał uroczystość w Katedrze w Poznaniu wraz z Ks. Arcybiskupem. Uroczysta Msza w poniedziałek 20 maja o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam naszych Parafian do udziału. Organizujemy też wyjazd Busem do katedry zapisy w biurze parafialnym - cena 25 zł.
 16. W dniach 04 i 05 maja "Dyżur różańcowy" ma 1 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 17. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 04 maja, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Mateusza Koniecznego, Pana Rafała Pawlaka, Pana Ryszarda Rzątkowskiego i Pana Władysława Włodarczyka.
 18. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.