Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu
17.03 2019 r.


 1. Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę "Ad Gentes" naszą solidarność z wszystkimi misjonarkami i misjonarzami - duchownymi, osobami zakonnymi i świeckimi, pod hasłem: "Misjonarze mocą Ducha". W naszych modlitwach polecamy wszystkie działania misyjne i ewangelizacyjne, szczególnie realizowane przez Polskich misjonarzy pracujących na całym świecie. Dzisiaj po Mszach, można wesprzeć działania misyjne ofiarami zbieranymi do puszek.
 2. Bardzo dziękuję za wszystkie przekazane dzisiaj podczas Mszy ofiary, przeznaczone na prace remontowe, dziękuję również za wpłaty dokonywane na konto parafialne oraz przekazywane na probostwo jedzenie i przetwory - serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszam bardzo serdecznie Parafian na Nabożeństwa Pasyjne:
  • w piątki na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
   - o godz. 16.30 dla dzieci,
   - o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży.
  • w niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żalów po Mszy o godz. 10.00.
 4. We wtorek - 19 marca, obchodzimy w całym Kościele Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.
 5. W czwartek - 21 marca zapraszam parafian i osoby pragnące pogłębiać swoją znajomość Pisma Świętego na "Kręgi Biblijne" - spotkanie na probostwie o godz. 19.30.
 6. W piątek - 22 marca, zapraszam wszystkich czcicieli Świętego Jana Pawła II na Eucharystię o godz. 18.00, podczas której za wstawiennictwem Św. Papieża będziemy Panu Bogu polecać nasze intencje i prośby.
 7. Przy Ołtarzu Św. Walentego Parafialny Zespół Caritas, tradycyjnie na "Drzewku wielkopostnym" umieścił ozdoby z informacjami o osobach i rodzinach, którym można uczynić na Święta Wielkanocne paczkę. Osoby, które wybiorą numer proszone są o zgłoszenie w zakrystii.
 8. Ministranci po Mszach będą rozdawać koperty na "Daninę" parafialną i diecezjalną, które składać można przez cały Wielki Post podczas składek lub w biurze parafialnym.
 9. W zakrystii są do nabycia "Paschaliki", które uświetnią Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, mogą być także wykorzystane jako dekoracja stołu wielkanocnego lub jako wkład do zniczy na groby naszych bliskich - cena 7 zł.
 10. W dniach 23 i 24 marca "Dyżur różańcowy" ma 4 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 11. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 23 marca, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pani Adeli Śnieguckiej, Pana Krystiana Cichoszewskiego, Pana Arkadiusza Gromek i Pana Damiana Hermanowicz.
 12. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 13. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:

  Marcin Szklarski, kawaler, zam. Sądzia Zap. 3
  Karolina Skorupińska, panna, zam. Sądzia.

  Paweł Wolański, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap. 2
  Paulina Bartkowiak, panna, zam. Góreczki Wielkie.

  Dawid Nędza, kawaler,zam. Sądzia Zap. 1
  Dominika Skorupińska, panna, zam. Sądzia.
Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu
10 marca 2019 roku.


 1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, przekazuje - Wskazania Pasterskie dotyczące przepisów pokutnych w związku z Wielkim Postem:
  • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, są zobowiązani przestrzegać wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki całego roku i Środę Popielcową.
  • Wierni, którzy nie maja możliwości wyboru pokarmów i muszą spożywać to, co jest im podane, mogą korzystać z dyspensy, pamiętając o podjęciu innych form pokuty, takich jak modlitwa, jałmużna i uczynki miłosierdzia.
  • Wierni powstrzymują się od udziału w zabawach we wszystkie dni Wielkiego Postu.
  • Czas Komunii Św. Wielkanocnej trwa od 06 marca do 16 czerwca 2019 r. do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
  • Wierni pamiętają o przystąpieniu do sakramentu pokuty - spowiedzi w czasie Wielkiego Postu.
  • Każdy wierny, w miarę możliwości jest zobowiązany do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedna z form takiej troski to Danina, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby swojej parafii i naszej archidiecezji.
 2. Przy Ołtarzu Św. Walentego pojawiło się z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas tradycyjne "Drzewko Wielkopostne" z ponumerowanymi ozdobami i opisem rodzin i osób potrzebujących wsparcia, którym możemy zrobić paczki na Święta Wielkanocne. Zachęcam do zrobienia takiego wspaniałego uczynku miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu przez naszych parafian..
 3. W zakrystii można nabywać "Paschaliki", które wykorzystamy podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę oraz dekorację na stoły wielkanocne lub jako wkład do znicza na groby naszych bliskich - cena 7 zł.
 4. Dzieci otrzymają "skarbonki wielkopostne", do których będą zbierać drobne ofiary w czasie Wielkiego Postu - jako wsparcie akcji solidarności z dziećmi i osobami w starszymi przebywającymi w szpitalach.
 5. Zapraszam bardzo serdecznie na Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:
  • w piątki Nabożeństwa Drogi krzyżowej
   - o godz. 16.30 dla dzieci,
   - o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży.
  • w niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żalów - po Mszy o godz. 10.00.
 6. W Środę - 13 marca podczas Nowenny i Eucharystii o godz. 18.00 polecać będziemy szczególnie Ojca Św. Franciszka z okazji 6 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową - zapraszam parafian do wspólnej modlitwy w intencjach naszego papieża.
 7. W Czwartek - 14 marca - Eucharystia o godz. 18.00 w intencjach całej Wspólnoty Świętego Walentego - zapraszam parafian do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu, będziemy się szczególnie modlić i solidaryzować z misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na dzieło pomocy "Ad Gentes".
 9. W dniach 16 i 17 marca "Dyżur różańcowy" ma 3 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 16 marca zapraszam do sprzątania Rodziny: Pani Natalii Buchert, Pana Pawła Cieślawskiego, Pana Sławomira Hoffman i Pana Mateusza Rypień.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.
 12. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:

  Marcin Szklarski, kawaler, zam. Sądzia Zap.2
  Karolina Skorupińska, panna, zam. Sądzia.

  Paweł Wolański, kawaler, zam. Krzycko Wielkie Zap.1
  Paulina Bartkowiak, panna, zam. Góreczki Wielkie.
Ogłoszenia Parafialne na VIII Niedziele zwykłą
03 marca 2019 roku.


 1. W środę - 06 marca obchodzimy w całym Kościele Środę Popielcową - rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. Zapraszam w tym dniu na Eucharystie o godz.: 10.00, 16.00, 18.00 i 19.30; podczas których obrzęd błogosławienia i posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Pamiętamy, że w tym dniu obowiązuje wszystkich wierzących zachowanie wstrzemięźliwości i postu. W tym dniu po Mszach zbiórka do puszek na Caritas naszej Archidiecezji.
 2. W czwartek 07 marca - Pierwszy czwartek miesiąca:
  • od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec w intencjach o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
  • o godz. 18.00 Eucharystia w intencjach powołanych z naszej parafii, o nowe powołania i Towarzystwo Przyjaciół ASD w Poznaniu.
 3. W czwartek - 07 marca zapraszam parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi Biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 4. W Wielkim Poście zapraszam na nasze Nabożeństwa Pasyjne:
  w piątki na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  • o godz. 16.30 dla dzieci,
  • o godz. 17.30 dla dorosłych
  w niedziele Wielkiego Postu:
  • na Nabożeństwo Gorzkich Żalów po Mszy o godz. 10.00.
 5. W sobotę - 09 marca zapraszam całą Liturgiczną Służbę Ołtarza - lektorów, ministrantów i kandydatów w na zbiórkę w kościele o godz. 11.00.
 6. Za tydzień - 10 marca w I Niedzielę Wielkiego Postu, pojawi się przy Ołtarzu Św. Walentego nasze Tradycyjne "Drzewko Wielkopostne" z zapisanymi numerami na ozdobach i informacjach o potrzebujących w naszej parafii pamięci i wsparcia. Zachęcam już dzisiaj, aby uczynić taki piękny gest Miłosierdzia wobec naszych parafian na święta Wielkanocne.
 7. Dzieci otrzymają za tydzień "Skarbonki wielkopostne", aby zbierać drobne ofiary, jako wyraz solidarności z dziećmi chorymi i osobami w podeszłym wieku przebywającymi w szpitalach.
 8. Nasi ministranci po Mszach będą rozdawać ulotki Caritas naszej archidiecezji z możliwością odpisu 1% od podatku, który wszyscy płacimy, który można ofiarować na ubogich, dzieci i seniorów.
 9. Serdecznie zapraszam do udziału w Rekolekcjach Wspólnoty Żywego i Nieustającego Różańca w dniach od 22 do 24 marca w Zaborówcu. Zapisy i wszystkie informacje u Pani Nadzelatorki Aleksandry Kupskiej.
 10. Zapraszam do udziału w naszej Parafialnej Autokarowej Pielgrzymce do Trójmiasta (Gdyni, Gdańska i Sopotu) oraz do Torunia i Malborka w dniach od 09 do 11 września 2019 roku. Organizatorem jest nasze zaprzyjaźnio0ne biuro Turystyczne FRATER. Cena przy udziale przynajmniej 35 osób - 600 zł. -zapraszam do zapisywania w biurze parafialnym.
 11. W dniach 09 i 10 marca "Dyżur różańcowy" ma 2 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 12. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 09 marca zapraszam do sprzątania Rodziny: Pani Beaty Kordus, Pani Anny Olejniczak, Pani Iwony Stachowskiej i Pana Krzysztofa Sofczyńskiego.
 13. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 14. Zapowiedzi przedślubne - mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  Marcin Szklarski, kawaler, zam. Sądzia
  Karolina Skorupińska, panna, zam. Sądzia
Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę zwykłą
24 lutego 2019 roku.


 1. Bardzo dziękuję za ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę podczas Mszy na nasze prace remontowe, udało się zebrać 2483 zł. Dziękuję również za wpłaty na konto parafialne oraz za żywność i przetwory przekazywane na probostwo - serdeczne Bóg zapłać za Waszą dobroć i otwartość Waszych serc.
 2. Dziękuję za wspólne posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnej Rady Ekonomicznej i Liderów Wspólnot Parafialnych, za owocne obrady, inspirujące pomysły duszpasterskie i szukanie sposobów na pozyskiwanie środków na nasze dalsze wspólne działania ekonomiczno - materialne.
 3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  - w piątek 01 marca:
  • od godz. 17.00 Spowiedź dla wszystkich parafian,
  • o godz. 17.30 Komunia Św. Wynagradzająca i Adoracja NajświętszegoSakramentu,
  • o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Koronka i Eucharystia.
  - w sobotę 02 lutego:
  • od godz. 9.00 odwiedzę naszych chorych z sakramentami,
  • od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec za wszystkich zmarłych z Rocznych wymienianek,
  • o godz. 18.00 Eucharystia za zmarłych z Rocznych wymienianek.
 4. Przypominam Rodzicom dzieci klasy 1 i 2 szkoły podstawowej o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii o godz. 11.30, która jest częścią przygotowań do przyjęcia w przyszłości Pierwszej Komunii. Również Rodzicom i kandydatom do bierzmowania, szczególnie o udziale w Mszy w soboty o godz. 18.00.
 5. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Lesznie organizuje "Kurs przedmałżeński" w dniach od 25 lutego do 02 marca 2019 roku. Spotkania w kościele o godz. 19.00 - zapraszam wszystkich zainteresowanych narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
 6. Zapraszam bardzo serdecznie do udziału w Rekolekcjach Wspólnoty Żywego i Nieustającego Różańca. Rekolekcje odbywają się w Zaborówcu od 22 do 24 marca. Zapisy i szczegółowe informacje u Pani Nadzelatorki - Aleksandry Kubskiej.
 7. Zapraszam naszych parafian do udziału w 3 dniowej pielgrzymce autokarowej do Trójmiasta (Gdańska, Gdyni i Sopotu) oraz Torunia i Malborka w dniach od 9 do 11 września 2019 roku. Zapisy i programy pielgrzymki w biurze parafialnym tub telefonicznie. Cena od osoby 600 zł.
 8. W dniach 02 i 03 marca "Dyżur Różańcowy" ma 1 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 9. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień 02 marca zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Marka Ambroży, Pana Tadeusza Cichoszewskiego, Pana Adama Kumoch i Pana Lechosława Szturo.
 10. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów z życia Kościoła.
Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą
17 lutego 2019 r.


 1. Bardzo dziękuję za wspólne przeżycie naszego Parafialnego Odpustu ku czci Św. Walentego. Księdzu Sumiście Józefowi Wilkowi - proboszczowi z Lasocic, wszystkim kapłanom naszego dekanatu i gościom. Dziękuję za udział wszystkim Pocztom Sztandarowym, Przedstawicielom wspólnot, grup i stowarzyszeń, szczególnie Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękuje Pani Justynie Dyba za kompozycje kwiatowe i Pani Justynie Marcinek za girlandę do ołtarza Św. Walentego. Wszystkim za dar wspólnej modlitwy i dziękczynienia za wszelkie łaski, które otrzymujemy od Kochającego Boga.
 2. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane dzisiaj na kontynuację prac remontowych w kościele i na probostwie - Bóg zapłać za otwartość Waszych serc.
 3. W czwartek - 21 lutego zapraszam Parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 4. W piątek - 22 lutego o godz. 18.00 Msza Papieska za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II - zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Również w piątek - 22 lutego, Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej oraz Liderów Wspólnot i Grup Parafialnych - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 6. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Lesznie organizuje "Kurs przedmałżeński" w dniach od 25 lutego do 02 marca 2019 roku. Spotkania w kościele o godz. 19.00 - zapraszam zainteresowanych narzeczonych.
 7. Zapraszam bardzo serdecznie do udziału w rekolekcjach Wspólnoty Żywego i Nieustającego Różańca. Rekolekcje w Zaborówcu od 22 do 24 marca. Zapisy i szczegółowe informacje u Pani Nadzelatorki -Aleksandry Kubskiej.
 8. Zapraszam naszych parafian do udziału w 3 dniowej Pielgrzymce autokarowej do Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia Sopot) oraz Torunia i Malborka, w dniach od 9 do 11 września 2019 roku. Zapisy i programy pielgrzymki w biurze parafialnym lub telefonicznie. Cena 600 zł.
 9. W dniach 23 i 24 lutego "Dyżur różańcowy" ma 9 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 23 lutego, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Macieja Krawczyk, Pana Stanisława Krawczyk Pana Sławomira Nadolnego i Pana Juliana Urbańczak.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do ciekawej lektury.
Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą
10 lutego 2019 r.


 1. Bardzo przepraszam chorych, że nie przyszedłem z sakramentami, ale mój zły stan zdrowia, nie pozwolił na odwiedziny. Będę u chorych na początku marca.
 2. Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i dla rodziców - serdecznie zapraszam.
 3. W poniedziałek - 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorych, podczas Eucharystii o godz. 18.00, będziemy polecać Kochającemu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej wszystkich chorych.
 4. W czwartek - 14 lutego, przeżywamy nasz Odpust Parafialny ku czci Świętego Walentego. W tym roku Mszy Odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Proboszcz Józef Wilk z Parafii w Lasocicach. Zapraszam wszystkich Parafian, a w sposób szczególny wszystkie Poczty Sztandarowe, Delegacje, Wspólnotę Św. Walentego, Wspólnotę Żywego i Nieustającego Różańca, Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną, Parafialny Zespól Caritas, Kręgi Biblijne, Towarzystwo Przyjaciół ASD w Poznaniu.
 5. Przypominam, że w dniu 22 lutego (piątek), odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz liderów naszych wspólnot. Spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 6. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Lesznie organizuje "Kurs przedmałżeński" w dniach od 25 lutego do 02 marca Spotkania o godz. 19.00 w kościele.
 7. Za tydzień w 3 niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy będą przeznaczone na nasze prace remontowe.
 8. W dniach 16 i 17 lutego "Dyżur różańcowy" ma 8 róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 9. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę sprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 16 lutego zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Ryszarda Krawczyk, Pana Leona Marciniak, Pana Jana Rachmajda i Pana Arkadiusza Teicherta.
 10. Z tyłu kościoła do nabycia prasa "Przewodnik Katolicki", "Misyjne Drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma Jest również "List dla chorych" - pismo dla chorych proszę, aby dostarczyć naszym chorym parafianom.
Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę zwykłą
03 lutego 2019 roku.


 1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, szczególnie pamiętając o naszych Siostrach zakonnych - Teresie i Łukaszy. Dziękuję za ofiary przekazane po Mszach na klasztory klauzurowe i przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary, przekazane na funkcjonowanie naszego archidiecezjalnego Radia EMAUS.
 2. Z całego serca dziękuję za wyjątkowy czas naszej wizyty duszpasterskiej - kolędy, za naszą wspólną modlitwę, rodzinne spotkania, dzielenie się swoimi doświadczeniami i codziennymi troskami. Za wszelkie życzliwe sugestie, pomysły a w sposób szczególny za wszystkie ofiary, które zostaną przeznaczone na nasze działania i zamierzenia związane z remontami i pracami materialnymi w kościele i na probostwie - serdeczne Bóg zapłać wszystkim za otwarte drzwi waszych domów, życzliwość i ofiarność - Bóg zapłać.
 3. Ogromnie dziękuję Panu katechecie Tomaszowi Dyba, naszej młodzieży i ministrantom, za pomoc w porządkowaniu kościoła z dekoracji świątecznych - serdeczne Bóg zapłać.
 4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek 05 lutego, będzie wydawana pomoc żywnościowa, produkty spożywcze dla naszych potrzebujących wsparcia parafian. Wydawanie żywności od godz. 15.00 na salce parafialnej.
 5. W czwartek - 07 lutego, pierwszy czwartek miesiąca: od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Różaniec w intencjach powołań, a podczas Mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się za powołanych z naszej parafii, o nowe powołania oraz za Towarzystwo Przyjaciół ASD w Poznaniu - zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Również w czwartek - 07 lutego, zapraszam Parafian i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na "Kręgi biblijne" - spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 7. W sobotę - 09 lutego zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy 7 wraz z Rodzicami na Eucharystię o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy.
 8. W dniu - 14 lutego (czwartek), będziemy przeżywać w naszej Parafii tradycyjny Odpust ku czci Świętego Walentego, podczas Eucharystii o godz. 18.00. Zapraszam serdecznie do udziału wszystkich Parafian, nasze wspólnoty i grupy a w sposób szczególny całą Wspólnotę Św. Walentego.
 9. Z wyprzedzeniem informuję , że w dniu 22 lutego w piątek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnej Rady Ekonomicznej i Liderów poszczególnych grup i wspólnot parafialnych.
 10. Informuję naszych parafian o organizowanej Autokarowej Pielgrzymce w dniach od 9 do 11 września 2019 roku do Trójmiasta, Torunia i Malborka. Cena 600 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 11. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Lesznie organizuje "Kurs Przedmałżeński" w dniach od 23 lutego do 02 marca. Spotkania o godz. 19.00 w kościele - zapraszam zainteresowanych narzeczonych.
 12. W dniach 09 i 10 marca "Dyżur różańcowy" ma 7 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 13. Bardzo dziękuję młodzieży za posprzątanie kościoła. W sobotę 09 lutego - zapraszam do sprzątania rodziny: Pani Urszuli Jankowiak, Pana Roberta Firlej, Pana Mirosława Grygiel i Pana Adriana Krzelowskiego.
 14. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Miłujcie się", "Misyjne drogi" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą
27 stycznia 2019 roku.


 1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na nasze prace remontowe - udało się zebrać 2316 zł. Dziękuję również w imieniu Dyrekcji i Redaktorów naszego Archidiecezjalnego Radia "EMAUS" za ofiary przekazane dzisiaj po Mszach do puszek na funkcjonowanie naszej katolickiej rozgłośni.
 2. Trwa wizyta duszpasterska - kolęda, rozpoczęcie w niedzielę od godz. 14.00 a od poniedziałku do środy od godz. 15.00. Bardzo proszę o możliwość przyjazdu po księdza i ministrantów 10 min. przed rozpoczęciem kolędowania i umożliwić odwiezienie na zakończenie kolędowania.
 3. Msze święte od poniedziałku do środy o godz. 10.00, od czwartku 31 stycznia już od godz. 18.00. Biuro parafialne od poniedziałku do środy otwarte od 10.45 do 11.30 a od czwartku w godz. od 18.45 do 19.30.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  - w piątek 01 lutego:
  • od godz. 17.00 - spowiedź dla wszystkich parafian,
  • o godz. 17.30 Komunia św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Koronka i Eucharystia.
  - w sobotę 02 lutego
  • o godz. 10.00 Eucharystia,
  • o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z rocznych wymienianek
  • o godz. 18.00 Msza za zmarłych z rocznych wymienianek.
 5. W sobotę - 02 lutego obchodzimy w całym Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Eucharystie o godz. 10.00 i 18.00, podczas których poświecenie świec. Zachęcam, aby w tym dniu zabrać na liturgię swoje świece i gromnice.
 6. W tym dniu również obchodzimy tradycyjnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - pamiętamy w naszych modlitwach szczególnie o Osobach Zakonnych a w sposób szczególny o Siostrach pochodzących z naszej parafii: Siostrze Elizie Michałowskiej ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi - przebywającej w klasztorze w Szamotułach i Siostrze Łukaszy Kirsch ze Zgromadzenia Elżbietanek - przebywającej obecnie w Klasztorze w Zielonej Górze. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc dla klasztorów klauzurowych.
 7. Do chorych z z sakramentami świętymi przyjadę w sobotę 09 lutego od godz. 9.00.
 8. Zapraszam naszą młodzież i kandydatów do bierzmowania z klasy 7 do pomocy w porządkowaniu kościoła z dekoracji świątecznych - zapraszam w sobotę 02 lutego o godz. 12.00 do kościoła.
 9. W dniach 02 i 03 lutego "Dyżur różańcowy" ma 6 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę 02 lutego kościół posprząta młodzież przy porządkowaniu dekoracji. Do pomocy w kolejnym sprzątaniu, w sobotę 09 lutego - zapraszam Rodziny: Pani Urszuli Jankowiak, Pana Roberta Firlej, Pana Mirosława Grygiel i Pana Adriana Krzelowskiego.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą
20 stycznia 2019 r.


 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za ofiary przekazane dzisiaj podczas Mszy na prace remontowe. Dziękuję również za ofiary przekazywane na konto parafialne oraz okazywaną życzliwość i wsparcie.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, podczas Eucharystii modlimy się o wszelkie starania ekumeniczne a szczególnie troskę o budowanie jedności dla wszystkich wyznawców Chrystusa.
 3. Od wtorku - 22 stycznia w Panamie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. W naszych modlitwach polecamy wszystkich uczestników, szczególnie młodzież z Polski i naszej archidiecezji, aby były okazją do budowania wspaniałej przyjaźni z rówieśnikami i Jezusem.
 4. W czwartek - 25 stycznia obchodzimy Święto Nawrócenia Św. Pawła, podczas Eucharystii o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencjach współczesnych ewangelizatorów i głosicieli Dobrej Nowiny w różnych miejscach świata.
 5. W przyszłą niedzielę 27 stycznia po Mszach - zbiórka do puszek na funkcjonowanie naszego archidiecezjalnego Radia "EMAUS".
 6. Trwa wizyta duszpasterska - Kolęda. Rozpoczęcie od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00 a w niedziele od godz. 14.00. Bardzo proszę o możliwość przyjazdu 10 minut przed rozpoczęciem po księdza i ministrantów oraz na zakończenie umożliwić odwiezienie do domu. Proszę pamiętać, że odwiedzam Parafian nie w kolejności numerów domów, ale według kolejności wejść na posesje.
 7. W styczniu Msze św. od poniedziałku do piątku zazwyczaj o godz. 10.00 - są jeszcze wolne intencje. Biuro parafialne otwarte od godz. 10.45 do 11.30.
 8. W dniach 26 i 27 stycznia "Dyżur różańcowy" ma 5 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 9. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę - 26 stycznia zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Tadeusza Kopka, Pana Wojciecha Królikowskiego, Pana Jacka Mejza i Pana Jarosława Strzelczyk.
 10. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego
13 stycznia 2019 roku.


 1. Rozpoczynają się Ferie zimowe dla uczniów szkół, pamiętajmy w tym czasie o rozwadze, bezpieczeństwie oraz odpowiedzialności za siebie, swoje rodziny i tych, z którymi będziemy spędzać wolny czas. Nie zapominajmy również w miejscach naszego wypoczynku zimowego, o religijny,m przeżyciu niedzieli oraz osobistej modlitwie.
 2. Bardzo dziękuję za ofiary przekazane w ubiegłą niedziele na Krajowy Fundusz Misyjny oraz ofiary przekazane za "kredę i kadzidło" - serdeczne Bóg zapłać
 3. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Od poniedziałku do piątku rozpoczęcie o godz. 15.00, w soboty od godz. 9.00, a w niedziele o godz. 14.00. Bardzo proszę o możliwość przyjazdu po księdza i ministrantów 10 minut przed rozpoczęciem kolędowania oraz umożliwić odwiezienie po kolędzie szczególnie ministrantów.
 4. Msze św w styczniu od poniedziałku do piątku zazwyczaj o godz. 10.00 - są jeszcze wolne intencje. Biuro parafialne otwarte od godz. 10.45. do 11.30.
 5. W poniedziałek - 14 stycznia Msza św o godz. 10.00 w intencjach całej Wspólnoty Św. Walentego i za przyczyna naszego Św. Patrona w intencjach przekazanych przez parafian. Każdego 14 dnia miesiąca będzie odprawiana Eucharystia w intencjach Wspólnoty Św. Walentego - na którą zapraszam wszystkich członków i rodziny naszej parafii.
 6. We wtorek - 17 stycznia obchodzimy XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jego hasłem są słowa zaczerpnięte z Księgi proroka Ozeasza: "Nie przychodzę, żeby zatracać" - mówiące o przebaczającej miłości Boga jakim jest Miłosierdzie Boże. Papież Franciszek stwierdził: "Miłosierdzie to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję, że będziemy kochani na zawsze, pomimo ograniczeń, jakim jest grzech". Podczas Eucharystii o godz. 18.00 modlić się będziemy o jak najowocniejsze relacje Chrześcijan i Żydów.
 7. Od piątku 18 stycznia rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przezywać będziemy pod hasłem: "Dąż do sprawiedliwości". Podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy w sposób szczególny prosić Chrystusa Zbawiciela świata, o ducha ekumenizmu oraz siły do pokonywania różnych przeciwności w wyznawaniu wiary w Chrystusa, który tak bardzo nas prosi- "abyśmy byli jedno".
 8. Za tydzień - 20 stycznia - 3 niedziela miesiąca - ofiary zbierane podczas Mszy będą przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii.
 9. W dniach 19 i 20 stycznia "Dyżur różańcowy" ma 4 Róża - zapraszam parafian do wspólnej Maryjnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękuję Rodzinom, które w sobotę posprzątały kościół, obejście i przekazały ofiary na potrzeby parafii - serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień - 19 stycznia, zapraszam do sprzątania Rodziny: Pana Andrzeja Kaczmarka, Pana Tomasza Paul, Pana Łukasza Ratajczaka i Pana Stefana Sztor.
 11. Z tyłu kościoła do nabycia prasa: "Przewodnik Katolicki", "Misyjne drogi", "Miłujcie się" i inne czasopisma - zachęcam do lektury wielu ciekawych artykułów.